Tipy na květnové gastro akce

Tipy na květnové gastro akce Foto:
Tipy na květnové gastro akce
Foto: TZ; Pánková; Thinkstock

Ani v květnu samozřejmě nezapomínáme na akce, které dokážou zpestřit den dobrým jídlem a pitím. Proto pro vás máme výběr několika z nich :) Připravte si diáře!

Food Festival OHEŇ A KOUŘ

V sobotu 7. května můžete navštívit akci, která se bude točit kolem grilování, uzení, pomalého pečení, rožnění a opékání. Budete moci ochutnat argentinské asado, americký pulled pork, marinovaná žebírka, gruzínský šašlik, chorvatskou pljeskavicu, australské jehněčí kotlety, kebab, ražniči, čínskou kachnu, malajský satay, japonské yakitori, anglické klobásky, mexickou kukuřici elote, brazilský grilovaný ananas, grilované ryby, zeleninu, plněné houby a další.

Pokud tedy máte rádi vůni grilovaného masa a nevadí vám kouř z více jak 70 grilů, přijďte na Smíchovskou náplavku.

Hořejší nábřeží 1126/5, Praha 5

O víkendu 7.8. 5. startuje Bosch Fresh Festival v Brně! A další zastávka je 20.22. 5. tradičně v Plzni. Nepropásněte skvělou možnost ochutnat jídla z nejlepších restaurací v regionu a přitom se pobavte při cooking show nejlepších šéfkuchařů. Více informací najdete zde:

Článek

Bosch Fresh Festival poprvé ve čtyřech městech  Foto:

Bosch Fresh Festival nabídne nevšední lahůdky ve čtyřech městech

Největší kulinářský festival se kromě tradiční Plzně, Pardubic a Prahy rozrůstá letos poprvé i do jihomoravské metropole. Právě Brno odstartuje tento gurmánský svátek už...

Rumfest

Ve stejný den, tedy 7. května, se koná i Rumfest. Více než sto značek rumů z celého světa, DJ a latinskoamerická hudba, vybrané speciality nejenom karibské kuchyně – to vše váš čeká na oslavě pravého třtinového rumu. Letos se koná v pořadí již třetí ročník, během něhož budete mít opět možnost ochutnat a nakoupit prezentované rumy. Součástí festivalu budou také vzdělávací workshopy a semináře o historii, výrobě a míchání rumu a barmanská soutěž Tiki Celebration.

Novoměstská radnice; Karlovo nám. 1/23, Praha 2

Festival minipivovarů

Ve dnech 13. a 14. května proběhne v areálu GARAGE Martinov již osmý festival minipivovarů. Po celý víkend můžete vyzkoušet bezmála 40 druhů piv z regionálních i vzdálených minipivovarů. K jídlu budou připraveny domácí zabijačkové speciality, které budou podávány v restauraci i na terasu přímo z grilu a udírny. Pro děti bude k dispozici dětský park a skákací klouzačka.

RnR GARAGE Martinov; Martinovská 3262/50, Ostrava

Garden Food Festival 

V hanácké metropoli si 14. a 15. května přijdou na své milovníci dobrého jídla a pití na druhém ročníku Garden Food Festivalu. Návštěvníci se mohou těšit na dvacítku vybraných restaurací z Olomouckého kraje, zajímavé kuchyně z celé republiky i ze zahraničí, delikatesy, jako jsou hmyzí speciality, lanýže či husí játra.

Smetanovy sady, Olomouc

Tipy na květnové gastro akce 2 Foto:

Street Food Festival

Přijďte v neděli 15. května před klub Cross v Holešovicích a ochutnejte street food.

Heslo známého festivalu je „…každý sám za sebe a všichni pro vás…“

Profesionálové i amatérští performeři se i letos představí s tím nejlepším ze street foodu. Na SFF se prezentuje jídlo ulice. Tedy jednoduchý, srozumitelný sortiment, za přijatelné peníze, inspirovaný buď zajímavým zahraničním streetfoodem (např. galetky a palačinky, sekaná v housce, hamburgery, pizza, tacos, falafel, sendviče, polévky, ale i sushi nebo Pho), nebo vylepšením streetfoodu místního.

Akce je pro lidi, kteří se chtějí dobře najíst, rádi zkouší nové chutě, v multikulturní prostředí se cítí jako doma, rádi se poznají s lidmi z nejrůznějších koutů světa a baví je netradiční prostory, ale i pro další lidi, kteří se chtějí přijít prostě pobavit.

Cross Club; Plynární 1096/23, PrahaHolešovice

Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové

Popáté se sejdou gourmeti, milovníci dobrého jídla a pití s kuchaři, odborníky na moderní gastronomii a výrobci kvalitních potravin na litomyšlském Smetanově náměstí, aby vzdali hold Magdaleně Dobromile Rettigové, průkopnici české kuchyně. Slavnosti začínají již 16. května, samotný gastrofestival pak v sobotu 21. května a trvat bude celý víkend.

Smetanovo náměstí, Litomyšl

Prague Cheesecake Festival

Třetí ročník festivalu proběhne 21. května ve studiu Alta v Holešovicích. Se zakoupenou vstupenkou dostanete ochutnávku u každého stánku a dva hlasy, které po ochutnání můžete věnovat tomu, u koho vám chutnalo nejvíce.

Soutěžící s největším počtem hlasů vyhraje unikátní designový porcelán za nejlepší cheesecake roku 2016. Cena bude také za nejkrásnější cheesecake, který vybere porota složená z výtvarných umělců.

Na festivalu bude dětský koutek, kde si děti budou moci vyrábět vlastní mini cheesecaky.

Studio Alta, U Výstaviště 21, PrahaHolešovice

Právě teď je aktuální sezona chřestu. Nenechte si ujít hned dvě květnové akce, v kterých chřest hraje hlavní roli:

Článek

Chřestové slavnosti se blíží! Foto:

Chřestové slavnosti se blíží!

Chřest má nesporně velmi pozitivní vliv na naše zdraví. Právě proto v posledních letech zažívá tato plodina, která byla součástí jídelníčku našich předků, svou renesanci....

Restaurant Day

K této akci asi nemusíme psát příliš velké detaily: Restaurant Day je festivalem dobrého jídla a pití.

Užít si ho můžete čtyřikrát do roka jarní datum připadá na 21. května a především po celém světě. Každý z vás si může otevřít svou vlastní restauraci, kavárnu nebo bar na jeden den.

Aktuální informace o plánovaných prodejních místech najdete na oficiální stránce restaurantday.org, kde je odkaz na speciální mapu.

Kdekoliv

Fair Fair Fingerfood

Finger food, to jsou předkrmy, jednohubky, chlebíčky, tapas, dezerty, ale třeba i sendviče nebo sushi. Prostě menší porce jídla, na kterou nepotřebujete příbor. Ochutnat nejlepší finger food pokrmy budete moci v rámci festivalu Fair Fair ve Stromovce. V kulturním klubu Tiskárna na Vzduchu se bude konat třetí ročník už v sobotu 21. května

Tiskárna na Vzduchu, Výstaviště 415, PrahaHolešovice

Tipy na květnové gastro akce 3 Foto:

Pivo a Burger Festival

V neděli 22. května proběhne první ročník svátku svrchně kvašených piv a gourmet burgerů. Konat se bude na zrekonstruovaném Karlínském náměstí. Ochutnat budete moci burgery z několika karlínských restaurací a degustovat svrchně kvašená piva IPA , ALE, STOUT. K hodování vám zahraje DJs, kytarista Lumík a Xavier Baumaxa.

Karlínské náměstí, Praha 8

Praha pije víno

Třetí ročník festivalu, který proběhne 27. a 28. května na Novoměstské radnici, je jedinečným setkáním několika desítek vinařů z celé střední Evropy s těmi, kteří milují kvalitní, autentická vína.

V historických budovách Novoměstské radnice budete mít možnost během dvou dnů ochutnat téměř 400 vzorků vín z menších rodinných vinařství, která reprezentují řadu vinařských regionů Rakouska, Maďarska, Slovinska, Slovenska či Itálie. Chybět pochopitelně nebudou ani vinaři z Moravy.

Najdete zde rovněž stánky s jídlem, delikatesami, kávou či čajem. Pro děti je připraven krásný dětský koutek.

Novoměstská radnice; Karlovo nám. 1/23, Praha 2

Videa

reklama

reklama