Tipy na gastroakce: vegan piknik, karnevalové grilování nebo hot dogy

Tipy na gastro akce: vegan piknik, karnevalové grilování nebo hot dogy Foto:
Tipy na gastro akce: vegan piknik, karnevalové grilování nebo hot dogy
Foto: istockphoto.com

Dnešní výběr akcí se rozdělil na veganské a masové, ale také na pražské a brněnské. Těšit se můžete na hot dogy, pořádné porce zmrzliny, ale chybět nebudou ani osvěžující drinky! ;)

Vegan Piknik Brno

Již dnes odpoledne se můžete (v případě příznivého počasí) zastavit na brněnském vegan pikniku v Lužánkách, který pořádá blogerka Veronica Leroy. Pravidla jsou jednoduchá! Doneste si deku nebo něco na sednutí, přineste nějakou veganskou dobrotu (může to být i ovoce nebo nějaké koupené jídlo), k tomu nejlépe doneste na kartičce napsaný recept nebo alespoň ingredience a nezapomeňte na vlastní talířek a příbor. Další informace najdete na facebookové události.

park Lužánky, Brno

Turnaj o nejlepší smetanovou zmrzlinu

O den později, 28. července, se v Brně můžete těšit na zmrzlinové hody. Chcete zjistit, kdo z pětice účastníků vyrobí nejlepší zmrzlinu? Přijďte je ochutnat a vybrat. Pro letošek byla zvolena jako hlavní složka zmrzliny smetana. Obhajovat vítězství bude Petr Zahn0 Zahnáš, japonskou specialitu připraví Yuhi z Ebisu, ještě jednu si budete chtít dát od nadějného zmrzlináře Jakuba Gavora a Petr Hostinský se těší, že konečně otestuje nový zmrzlinovač. Ochutnávat a hlasovat můžete od 10 do 17.30, kdy proběhne vyhlášení výsledků.

Laskominy od Maryny; Slovákova 8, Brno

Článek

Super tipy na letní grilovačku  Foto:

Tipy na grilování, kterými ohromíte každou návštěvu

Myslíte si, že na grilu se dá připravit jen maso a zelenina? To zdaleka není pravda. Díky skvělé novince Culinary Modular System si na grilu můžete připravit třeba i svojí...

Grilování v Incruenti a Karnevalové grilování

Grilování v létě nesmí chybět – jinak tomu nebude 28. července, kdy si v Praze můžete vybrat například ze dvou akcí. Ve vege/vegan restauraci Incruenti pořádají večerní grilování – za využití čerstvých bylinek ze zahrádky pro vás připraví spoustu výborného jídla a na baru namíchají několik originálních, osvěžujících koktejlů. Ochutnat můžete žampiony plněné bylinkovým hummusem, cuketové rolky plněné tomatovým rizotem a další speciality. Rezervace na Facebooku!

Incruenti; Šrobárova 9, Praha

Karnevalové grilování ve Dvoře je spojení grilovaného jídla, osvěžení, hudby, tance a zábavy pro děti. Pokud přijdete v masce, dostanete slevu na nápoje a pokrmy a možnost soutěžit o nejlepší masku, pro malé masky zmrzka zdarma. Dvůr bude plný grilů a pokrmů z něj – k mání budou ryby, krůty, burgery, šašliky, zelenina a další.

Dvůr; Klapkova 28, Praha

Dog'n'Roll Food truck

Dog'n'Roll Food truck zakotví od 28. do 30. července v Kavárně co hledá jméno a bude vám servírovat hot dogové speciality: jako např. Dog´n´Roll hot dog (hovězí klobáska, medová hořčice, nakládaná okurka, karamelizovaná cibulka, nakládané hořčičné semínko, mléčná bagetka), Smoke dog (vepřová klobáska salssiccia, chipotle hořčice, křupavá slanina, karamelizovaná cibulka, mléčná bagetka), Carrot boss (vege) hot dog (grilovaná marinovaná karotka, omáčka z feta sýra s grilovanou červenou řepou, slaw s papričkami poblano a jalapeňos) a přílohy jako hranolky či salát. 

Kavárna co hledá jméno; Stroupežnického 10, Praha

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama