Tipy na gastroakce: pivobraní, guláš i vinné sklepy

Gastro akce Foto:
Gastro akce
Foto: istockphoto.com

Druhý srpnový víkend bude plný piva – plnými doušky si ho budete moci vychutnat v Mikulově, Litovli, ale také třeba v obci Bolehošť, kde doplní poctivé guláše. A tradičnější food festival můžete navštívit například v Žamberku!

Mikulovské pivobraní

Dvoudenní pivní jarmark (11. a 12. srpna), kde budete moci ochutnávat z nepřeberného množství pivních speciálů – to je Mikulovské pivobraní. V nabídce bude okolo 80 druhů piv nejen z produkce českých a moravských minipivovarů, ale i několik zahraničních speciálů. A v tichosti to nebude. K tomu vám budou hrát až do večera různé pop-rockové kapely.

akce na Facebooku

Amfiteátr Mikulov; Mikulov

Litovelský Otvírák

Milovníci piva mají letos opět hned dva dny na to, aby si užili Litovelský Otvírák. Tradiční festival hudby, dobrého piva, ale i rodinné zábavy se koná 11. a 12. srpna v areálu Pivovaru Litovel. První den čeká na zvídavé návštěvníky „otvírák“ místního pivovarského muzea, v sobotu pak hudební zážitek v podobě více než dvaceti kapel. Na podium se objeví třeba Janek Ledecký nebo Michal Hrůza.

akce na Facebooku

Pivovar Litovel; Palackého 934, Litovel

Článek

Pivní názvosloví pro každého Foto:

Pivní názvosloví pro každého

Ať už patříte mezi pravidelné pijáky, nebo si dáte orosené pivo jen jednou za čas, jistě jste se již setkali s nepřeberným množstvím druhů piv. Liší se mezi sebou barvou,...

Wine & Food – Festival dobrého jídla a pití

Festival dobrého jídla a pití v jedinečném prostoru bývalé Vonwillerovy továrny! Přijďte v sobotu 12. srpna ochutnat místní i cizokrajné pochoutky, kvalitní vína, piva z domácích pivovarů, skvělou kávu, domácí dezerty a mnoho dalšího. Odpočinková zóna bude v malém parčíku za továrnou, takže piknikovou deku si klidně vemte s sebou! O příjemnou atmosféru při večerním koncertu postará cimbálová muzika Jana Dostála.

akce na Facebooku

Vonwillerka; Tovární 506, Žamberk

Otevřené vinné sklepy

Otevřené vinné sklepy v Čejči budou již podvanácté lákat hosty, kteří si oblíbili nejen jižní Moravu, moravské víno, cimbálovou muziku, ale již poznali nebo chtějí poznat čejčské sklepy Pod Búdama, vinaře z Čejče, obec Čejč a naši pohostinnost. V sobotu 12. srpna se v Čejči otevře 21 vinných sklepů s více než 200 vzorky vín. Příjemné prostředí areálu Pod Búdama si všechny podmaní a spolu s vinaři připraví nezapomenutelný zážitek.

pozvánka

Čejč, okres Hodonín

Článek

Myslivecký guláš s perníkovým knedlíkem  Foto:

9x fantastický guláš

Jakmile se začne trochu ochlazovat, chuť na guláš u řady lidí značně stoupá! Zasytí totiž opravdu poctivě – a ta vůně!

Gulášové slavnosti

Již posedmé se konají soutěže gulášů, kterých se účastní místní i přespolní kuchařky a kuchaři – mluvíme o Gulášových slavnostech v Bolehošti, které se konají 12. srpna. I letos vás čeká spousta zábavy pro děti i dospělé, ale především pořádná porce hudby a více gulášů než loni. K tomu grilovaná masa, pivní festival se soutěžemi, trdelníky i koktejly.

akce na Facebooku

hřiště před obecním úřadem, Bolehošť

Ohnivý kuře ŽIVĚ

Přijďte ochutnat speciality z oblíbeného seriálu Ohnivý kuře a zažijte atmosféru festivalu jídla. Kdy a kde? V neděli 13. srpna na Smíchovské náplavce. Nebudou chybět herci a herečky ze seriálu Ohnivý kuře v čele s Mikem a Burákem, dále holky z cukrárny Nebe, Vietnamci, Slepičkovi, kuchaři z Grandu a mnoho dalších.

akce na Facebooku

Smíchovská náplavka; Hořejší nábřeží, Praha

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama