Tipy na gastroakce: pivní slavnosti, street food a středověká hostina

Gastro akce Foto:
Gastro akce
Foto: istockphoto.com

Dnešní výběr akcí je to pravé pro milovníky piva, pouličních dobrot i piknikování. Počasí je někdy v tomto období nevyzpytatelné, ale to nesmí narušit průběh hezkého víkendu! :)

Středověký food festival – Zámek Dětenice

Pokud jste nestihli minulé termíny středověkého festivalu, těšte se na tuto sobotu 5. srpna. Přichází další várka specialit z Francké říše a barbarského severu. Chobotnice, ústřice, rybičky, krevetky, olihně, mušličky, opékané celé divoké čuně, kuří hnátky, jehněčí klobásky, uzený kapr, srdíčka, jazyky, domácí koláčky a další dobroty! 

akce na Facebooku

Zámek Dětenice; Dětenice 1, Dětenice

Slavnosti pivovaru Uherský Brod

Tradiční Slavnosti pivovaru Uherský Brod, které se uskuteční v sobotu 5. srpna, budou letos ve velkém stylu. Hudební program se bude odehrávat na pódiích, kde se vystřídá celkem devět kapel různých hudebních žánrů. Chybět nebude samozřejmě kvalitní uherskobrodské pivo a možnost prohlídky pivovaru.

akce na Facebooku

Pivovar Uherský Brod; Neradice 369, Uherský Brod

Článek

Novinky a tipy červenec Foto:

Novinky na trhu: vegetariánské grilování, jogurt bez laktózy nebo karobové speciality

Počasí je poslední dobou trochu nepředvídatelné, ale grilování si během léta rozhodně neupírejte – proto se vám jistě bude hodit tip na novinku od Papei. K tomu víno od...

Litomyšlský pivní festiválek

Pokud budete v Litomyšli a dostanete chuť na vychlazený půllitr, zastavte se v sobotu 5. srpna na Toulovcově náměstí. Kromě festivalového ležáku si budete moci poslechnout hudbu, zasoutěžit si a vyhrát zajímavé ceny.

akce na Facebooku

Toulovcovo náměstí, Litomyšl

Piknik na Kraví hoře

V neděli 6. srpna se bude piknikovat v parku na Kraví hoře. Těšit se můžete na degustace vína, domácí limonády a s láskou připravené pokrmy (pro vegetariány i bezlepkáře). Kromě toho vás čeká petangový turnaj, frisbee, nějaké to pinkání, karty, jenga věž a mnoho další zábavy, zkrátka příjemně strávené odpoledne. Pozor, kapacita je omezena – přihlaste se zde.

akce na Facebooku

Kraví hora; Brno

Článek

Nová místa k návštěvě Foto:

Nová místa k návštěvě: avokádové street bistro, donuty od Mlsné holky nebo Barcelounoc

Během léta se nové podniky otevírají jedna radost – proto pro vás opět máme výběr míst, kam byste rozhodně měli zavítat! :)

Street Food Jam no. 7

A jako poslední máme již tradičně tip na letní Street Food Jam, tentokrát číslo 7. Neděle 6. srpna bude ve znamení avokádových specialit, bublinkových vaflí naslano i nasladko, vietnamských polévek, tacos nebo stylových nachos. Ochladit se budete moci ledovými nápoji nebo ovocnými nanuky. Tak přijďte potěšit své chuťové pohárky!

akce na Facebooku

Cross Club; Plynární 23, Praha

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama