Tipy na gastroakce: mořské plody, francouzské speciality nebo jídlo z Afriky

Tipy na gastroakce: mořské plody, francouzské speciality nebo jídlo z Afriky Foto:
Tipy na gastroakce: mořské plody, francouzské speciality nebo jídlo z Afriky
Foto: TZ

Už máte plány na víkend? Jestli nehodláte vyrazit mimo město, určitě se vám budou hodit tipy na gastroakce. Tento víkend můžete vybírat třeba z francouzských specialit, mořských plodů nebo pochoutek daleké Afriky.

Bio Oko je opět Bistro Ramen

Dnes 14. července se již podruhé z letenského kino Bio Oko stane Bistro Ramen. Společně se šéfkuchaři z pop-upu Miska Ramen zde budou servírovat voňavé pokrmy a k tomu dvakrát denně promítnou jedinečný film Bistro Ramen! Japonsko-singapurský snímek o zvláštní moci jídla sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A o lásce. A samozřejmě také o tom, jak uvařit ty nejlepší nudle se silným vývarem, masem nebo tofu, mořskou řasou a marinovaným vajíčkem. V Tokiu si je můžete dát ve více než 20 000 typických bistrech, v Praze aby takové bistro člověk pohledal – tak neprošvihněte příležitost.

Bio Oko; Františka Křížka 15, Praha

Facebook

Článek

Tipy na nudlové polévky Foto:

5 tipů, kam zajít na mísu horké japonské polévky ramen

Máme tu podzim, takže chuť na teplou porci polévky se značně stupňuje. Po velkém boomu pho polévek si svou popularitu získávají také japonské polévky – ramen i udon!...

African food festival

Přijďte během víkendu 14. a 15. července do botanické zahrady a ochutnejte africké speciality. Kromě výborného jídla se můžete těšit i na doprovodný program, který přiblíží kulturu afrického kontinentu. Především však můžete chutnat nejrůznější nové chutě a vůně, tradiční pokrmy sladké i slané, a odvážní mohou okusit, jak chutná hmyzí kuchyně. Vaši fantazii rozvlní nádherné barevné látky – tradiční africké tisky a batiky nebo originální vzory na brokátech, v rámci originálních módních přehlídek. Bohatý program bude doplněný kreativními výtvarnými workshopy pro děti i dospělé, děti si budou moci například samy vytvořit vlastní africkou hračku.

Botanická zahrada; Trojská 196, Praha

Facebook

Francouzský trh na Kampě

Ve dnech 11. až 15. července se náměstí Na Kampě již pojedenácté promění v typickou francouzskou čtvrť. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstí pod Karlovým mostem.

Tipy na gastroakce: mořské plody, francouzské speciality nebo jídlo z Afriky Foto: Tipy na gastroakce: mořské plody, francouzské speciality nebo jídlo z AfrikyFoto: TZ

Letošní ročník, díky vynalézavému systému o něco menších stánků, nabídne ještě více vystavovatelů a specialit francouzské gastronomie. Nově se návštěvníci mohou těšit na bio vína ze Cévennes, teriny z černého vepře z oblasti Limousin a také na panenské oleje z lisovny Huilerie Beaujolaise, jejíž zástupci přijedou speciálně na tento trh, aby představili své oleje z pražených mandlí či dýňových semen. Specialitou také budou „pařížské” nápoje Galopin, Monako a pivo Picon.

Na Kampě, Praha

Facebook

Summer Seafood Sundays

Zveme vás na třetí SUMMER SEAFOOD SUNDAYS. Pokud se vám na Letné líbí, tak se můžete opět zastavit v Letenských sadech. Přímo uprostřed parku si tuto neděli 15. července můžete užít na dece skvělý seafood piknik a ochutnat třeba grilované kalamáry, krevety nebo chobotnice. Nebudou chybět ani všelijaké druhy mořských ryb, které si na místě vyberete a které vám s radostí ugrilují. Dále se těšte na různé druhy salátů nebo čerstvý chléb.

Občerstvení na Baště; Letenské sady 1574, Praha

Facebook

Článek

Parmice plněné pomerančem a bobkovým listem Foto:

20 fantastických receptů z mořských ryb

Na dovolené si jistě řada z vás dopřává skvělé mořské ryby. My pro vás máme výběr receptů pro chvíle, kdy na tresku nebo třeba mořského vlka dostanete chuť doma! :)

Street Food Jam

Každou druhou neděli vám na festivalu Street Food Jam navaří, můžete si i zatančit a hlavně se pobavit! Menší Street Foodový Festival tentokrát vychází na 15. července a je pro všechny generace zdarma. Na výběr bude opět z několika skvělých stánků s jídlem, které vás zaujmou svou originalitou. Samozřejmostí je i dětský koutek, který najdete v salonku na prvním patře kavárny v čase 11:00-15:00. Pro děti (i dospělé) budou připraveny divadelní, animační a výtvarné workshopy.

Cross Club; Plynární 23, Praha

Facebook

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama