Tipy na gastroakce: food trucky, street food či jablečné slavnosti

Gastro akce Foto:
Gastro akce
Foto: istockphoto.com

Výběr food festivalů se nám pomalu začíná zužovat, ale stále je na co se těšit! Podzim je vždy ve znamení jablek, nemohou tedy chybět jablečné slavnosti. Zavítat můžete i na street food či food truck show!

Street Food Festival Říčany vol. 2

Tento pátek, 22. září, se ulice 17. listopadu v Říčanech promění v prostor plný dobrého jídla a pití. Bude se konat již druhý ročník street food festu! Těšit se můžete na 36 stánků a foodtrucků – nebudou chybět asijské speciality, belgické hranolky, burgery nebo sladké tečky na závěr!

akce na Facebooku

17. listopadu, Říčany

Food Truck Show

Již počtvrté, v sobotu 23. září, se na smíchovské náplavce setkají food trucky z celé Evropy. Největší setkání pojízdných občerstvení přivítá letos více než 40 účastníků. Truckeři představí speciálně upravené dodávky, přívěsy, rikšy, kola, piaggia, obří grily nebo třeba staré autobusy. Návštěvníci uvidí food trucky z Belgie, Francie, Slovenska, Maďarska, Německa, Rakouska nebo Polska. Česká food trucková scéna se v posledních dvou letech rozrostla, takže nebudou chybět ani food truckeři z ČR!

akce na Facebooku

smíchovská náplavka; Hořejší nábřeží, Praha

Článek

Dish fine burger bistro  Foto:

V Dish fine burger bistru je to prostě fajn

Burgery mám ráda a občas si na ně zajdu, ale od té doby, co jsem na Vinohradech objevila malé bistro Dish, tak se frekvence mého "občas" dosti zvýšila. Skvělé maso...

Big Green Egg´s Flavour Fair 2017

V sobotu 23. září přijedou do pražské Art&Food ZOOny skvělí šéfkuchaři a milovníci dobrého jídla. Bude se grilovat, péct, vařit, smažit, to vše na legendárních grilech Big Green Egg. Čekají na vás špičkoví šéfkuchaři s nejnovějšími nápady, grily, co umí zázraky,a doprovodný program, aby byla pohoda. Big Green Egg´s Flavour Fair odstartoval v Nizozemsku před 11 lety. První ročník začínal s přibližně třiceti návštěvníky a dvěma kuchaři, dnes se tato kulinářská akce rozrostla do každoroční události navštěvované tisícovkami fanoušků. V letošním roce zahajuje svůj první ročník i u nás.

akce na Facebooku

Art&Food ZOOna; U Trojského zámku 4/1, Praha

Burgerový víkend v restauraci Hotelu Kašperk

Již tento víkend, 23. a 24. září, bude ve znamení burgerů! Kuchyně restaurace Hotelu Kašperk staví na klasických českých a šumavských pokrmech i světových chutích. Základem burgerového menu jsou poctivé dvousetgramové hovězí burgery v houskách od pekaře z nedaleké Sušice. Maso v certifikované bio kvalitě z místních šumavských chovů je zpracované a 30 dnů stařené přímo v bourárně Hotelu Kašperk. Co třeba ochutnat burger s pancettou a čedarem, Spice burger s modrým sýrem a papričkami jalapeños, Barbecue burger nebo Bull burger s čedarem, cibulovou marmeládou a slaninou?

akce na Facebooku

Hotel Kašperk; Náměstí 3, Kašperské hory

Článek

Něco na tom jablku je  Foto:

Něco na tom jablku je... Které je lepší na koláč a které dětem na svačinu?

Září je měsíc jablek. Česko je země jablek. Září v Česku tedy znamená naprostou dokonalost v konzumaci tohoto ikonického, lahodného, pestrého, tradičního a prostě...

Jablečná slavnost 2017

Jablečná slavnost? To jsou jablka na každém kroku a ve všech podobách! Čerstvě vylisovaný mošt v moštárně, pečená jablka v jablečných moučnících i čerstvě utržená jablka ze stromu v přírodní zahradě Centra Veronica. Jablečná slavnost je biojarmark a trh regionálních produktů a řemeslných výrobků a v neposlední řadě prezentace držitelů regionální značky Tradice Bílých Karpat. Také ale den otevřených dveří v moštárně, ekoporadna, exkurze v přírodní zahradě a ekologických projektech v domě. Přijďte 24. září!

akce na Facebooku

Centrum Veronica Hostětín; Hostětín 86 – Bojkovice, Hostětín 

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama