Tipy na gastroakce: chilli fest, burčák i husí hody!

Gastro akce Foto:
Gastro akce
Foto: istockphoto.com

Čas utíká neskutečně rychle a za pár dní je tu už říjen. Pokud si chcete užít poslední zářijový (nebo první říjnový) den ve znamená jídla, máme pro vás tip na vegetariánský festival plný chutí, ale také akci, kde má hlavní slovo chilli! ;)

Svatováclavské vinobraní

Dnes, tedy 28. září, nabídne areál Svatováclavské vinice na Pražském hradě Svatováclavské vinobraní. Seznamte se s víny od významných vinařství a vychutnejte si při sklence vína jedinečný a neopakovatelný výhled na historické jádro města.

akce na Facebooku

Villa Richter, Praha

Sladké baroko v Portheimce

Velkolepé hodování v podobě sladkých dezertů, voňavých pečínek a dobových nápojů – to všechno můžete ochutnat 28. září v parku před Galerií Portheimka na Smíchově. Prostřednictvím staročeských pochoutek v široké škále tvarů a vůní vám přiblíží, jak žili a jedli naši předkové v barokní době. Připraveny budou stánky se sladkým mlsáním v podobě palačinek, koláčů, moučníků, dortů, piškotů a pečiva. V duchu baroka se počítá také s rožněnými pečínkami, jehněčím ragú a dalšími masitými pokrmy. Odlehčenou verzi dezertů nabídne ovoce, ať už to čerstvé, kandované či zavařené nebo jako zmrzlina z ovocných šťáv. Chybět by neměly ani pamlsky v podobě mandlí a ořechů v karamelu nebo pravého marcipánu.

akce na Facebooku

park před galerií; Štefánikova 12, Praha

Burčákfest 2017

Pokud si chcete pochutnat na dobrém burčáku, kvalitním víně od Znovín Znojmo a k tomu ještě posedět v příjemném prostředí s nezapomenutelnou atmosférou, pak je burčákový festival (29. až 30. září) tou pravou akcí pro vás. Burčák můžete vychutnávat po celou dobu festivalu, ale tradicí se  již staly ochutnávky Sauvignonů, Tramínů, Ryzlinků rýnských a dalších vybraných odrůd. Nově se ale můžete těšit na ještě větší výběr!

akce na Facebooku

Loucká 29, Znojmo

Článek

18 pěkně ostrých receptů Foto:

Někdo to rád ostré aneb 18 výtečných jídel s chilli

Obliba pálivých jídel s různými druhy chilli papriček roste celosvětově a u nás dokonce bleskově. Pokud i vy patříte mezi fajnšmekry, kteří si potrpí na ostrá jídla, máme...

Chilli Fest Smíchovská náplavka

Největší a nejpálivější festival – Chilli Fest je zpět a to ve svém druhém ročníku, který se uskuteční v sobotu 30. září na Smíchovské náplavce. Návštěvníci Chilli Festu budou moci ochutnat pokrmy v celé škále pálivosti, od těch mírně pálivých až po ty nejpálivější a poté je zapít neméně pálivými a osvěžujícími drinky. Kromě jídla a pití si návštěvníci budou moci vybrat také z široké nabídky pálivých omáček, koření, bylinek a nebudou chybět i kvalitní čokolády a sladkosti.

akce na Facebooku

smíchovská náplavka; Hořejší nábřeží, Praha

Vegefest na Vyšehradě

Tradiční oslava pestrých vegetariánských chutí, ukázky živého vaření, přednášky o udržitelném životním stylu, inspirace a bohatý program pro děti i dospělé. To vše přinese již sedmý ročník vegetariánského festivalu pro šest smyslů - Vegefest 2017, který proběhne 30. září až 1. října ve Starém Purkrabství na Vyšehradě. Hlavním pilířem festivalu je gastronomická nabídka vegetariánských, veganských i vitariánských pokrmů, které se většinou připravují přímo na místě před očima návštěvníků. Součástí hlavního programu budou přednášky na témata s vegetariánskou problematikou a témata o udržitelném životním stylu a živé ukázky vaření.

akce na Facebooku

Vyšehrad - Staré purkrabství; V pevnosti 5b, Praha

Husí slavnosti v Boskovicích

Zveme vás na 14. ročník Husích slavností v Boskovicích, které se letos konají od soboty 30. září do neděle 1. října. Slavnosti připomínají někdejší proslulost boskovických hus, ceněných zejména na vídeňských trzích. Chybět nebude nabídka husího sádla a dalších pochoutek, pohlednic z Husích slavností i pestrá škála upomínkových předmětů. Boskovické restaurace budou po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z hus, případně kachniček. Husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci.

akce na Facebooku

Boskovice

Článek

Kávové kurzy v Jílovém u Prahy Foto:

Kávové kurzy v Jílovém u Prahy

Znáte Petru Davies Veselou a jejího muže Gwilyma Daviese? Kousek za Prahou pořádají kurzy, které se točí kolem jedné věci: kávy. A právě Petru Veselou můžete znát díky...

Týden kávy 2017

Káva spojuje celý svět. V jihomoravské metropoli spojuje už sedmým rokem všechny kávomily oslava Mezinárodního dne kávy, který se po celém světě slaví 1. října. Brněnská oslava trvá celý týden a dělí se na dvě části - celotýdenní program v zapojených brněnských kavárnách a dvoudenní Trhy kávy 7. a 8. října.

akce na Facebooku

Brno 

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama