Tipy na gastroakce: burgery, asijská kuchyně i prosecco

Gastro akce druhý zářijový víkend! Foto:
Gastro akce druhý zářijový víkend!
Foto: istockphoto.com

Pokračujeme další várkou tipů na gastronomické festivaly. Tentokrát tu máme hned dvě vinobraní, ale také festival, který se soustředí na oblíbenou asijskou kuchyni nebo burgery! ;)

Pálavské vinobraní

Mikulov, město s vůní jihu, zve o druhém zářijovém víkendu (od 8. do 10. září) na 70. ročník Pálavského vinobraní, které vzdává hold vínu a místním vinařům. K nabitému programu letos organizátoři přidali také dárek v podobě vstupenek do nedalekého akvaparku. Město připravilo k výročí také výstavu a speciální vydání novin.

akce na Facebooku

Mikulov

Pálavské vinobraní Foto:

Vinobraní na Kuksu

Jedenáctý ročník Vinobraní na Kuksu se letos bude konat v sobotu 9. září. Připraveny jsou skvělé ochutnávky vín, občerstvení s vínem se snoubící, jarmark nebývalého rozsahu a doprovodný kulturní program pro dospělé i pro děti. Jako každoročně přijde chvíle, kdy poteče víno po barokním schodišti a zdarma budou moci ochutnat návštěvníci víno ve vinných lázních.

akce na Facebooku

Hospitál KUKS; Kuks 81, Kuks

Článek

Tipy nudle a wok Foto:

3 tipy na restaurace, kde si pochutnáte na asijských nudlích a woku

Také milujete asijské nudle, navíc připravené do typické krabičky? Ještě před nedávnem se hledaly těžce, ale teď je tomu naopak. Máme pro vás tip na tři bistra!

Asia Food Fest na Náplavce

Největší přehlídka exotických chutí a vůní Asia Food Fest se již počtvrté uskuteční 9. září na Smíchovské náplavce. Těšit se můžete na speciality z Gruzie, Libanonu, Malajsie, Turecka, Thajska, Vietnamu, Indonésie, Číny, Japonska, Ruska, Indie a dalších zemí. Letošního zářijového ročníku se zúčastní i Velvyslanectví Thajského království. Thajští šéfkuchaři představí tamní speciality a dozvíte se více o této exotické zemi.

akce na Facebooku

smíchovská náplavka; Hořejší nábřeží, Praha

Burgerfest 2017

Již šestý ročník Burgerfestu je tu, zapište si do diáře 9. a 10. září. Opět se můžete těšit na výběr těch nejlepších burgráren z České republiky, ale také na zahraniční hosty. Ročník 2017 bude ve znamení kuchařských show v podání grill masterů z celého světa. Navštíví nás grill master, který přijede ukázat své umění až z Jižní Ameriky, milovník burgerů Emerson do Nascimento. Dále se představí Joe Barbosa z Las Vegas nebo Karl Heinz Drew z Mnichova. Zároveň si užijete amatérské grilování BBQ Pit Boys chapters z Holandska a Švédska.

akce na Facebooku

Výstaviště Praha

Článek

Burgerfest 2017  Foto:

BURGERFEST 2017 – Nejmasitější akce v roce je opět tady!

Přijďte o víkendu 9. a 10. září na Výstaviště v Holešovicích a užijte si již 6. ročník největšího festivalu burgerů v Evropě se vším všudy.

Proseccofest na Hradě

Lehké, podmanivé, osvěžující, šumivé s typicky italským espritem a elegancí. Takové je Prosecco DOC, které si získalo miliony fanoušků po celém světě. Třicítka italských mistrů vinařů přijede v neděli 10. září představit svá vynikající vína do Prahy, a odstartuje tak novou tradici festivalu Proseccofest. Máte se opravdu na co těšit!

akce na Facebooku

Svatováclavská vinice a Villa Richter; Staré zámecké schody, Praha

Článek

Normandské kuře s jablky  Foto:

14 receptů s "bublinkami" aneb Jak využít při vaření prosecco, šampaňské nebo cider

V létě stoupá spotřeba oblíbených šumivých vín, sektů i pravého šampaňského, protože bublinky jsou krásně osvěžující. Stejně tak se v posledních letech zvedá zájem o...

Dobřichovický piknik aneb Útok na český rekord

Deka, koš s občerstvením, dobrá nálada a chuť aktivně prožít nedělní odpoledne – taková je vstupenka na Dobřichovický piknik. V neděli 10. září se v Dobřichovicích na louce u Berounky bude nejen odpočívat, hodovat a bavit se, ale také útočit na český rekord – k jeho překonání je zapotřebí alespoň 600 účastníků pikniku. Rozhodný okamžik nastane přibližně v 14.30, za dohledu komisařů z pelhřimovské Agentury Dobrý den, osvědčující a evidující úspěšné rekordní pokusy.

Dobřichovice

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama