Tipy na gastroakce: bao buns, street food či rybářské slavnosti

Gastro akce Foto:
Gastro akce
Foto: istockphoto.com

Srpen je již v druhé polovině, ale o food festivaly samozřejmě stále není nouze. Dnešní výběr přináší tipy na pražské street food akce, rybářské hody a chuťové pohárky potěší také lidé z Tábora či Frýdku-Místku! :)

Jiggy Bao Buns X Nášup Tomáše Valkoviče

Už dnes se můžete těšit na asijskou street food nálož na pražském Stalinu. Poprvé se pod kyvadlem představí Tomáš Valkovič, sous-chef z restaurace Eska, a ve svém stánku vás občerství nadýchanými bao buns s vepřovým bůčkem a hranolky s čedarovou omáčkou. O hudební lahůdky se postará pražská rapová smetánka. A co je to vlastně ten Nášup? Koncept akcí věnovaných jídlu a všem, kteří ho mají rádi a chtějí s ním experimentovat. Nášup Tomáše Valkoviče je prvním ze série, ve které se představí kuchaři Ambiente Restaurants.

akce na Facebooku

Stalin; Praha

Rybářské slavnosti v Třeboni

Pokud holdujete rybím specialitám, máte se od 18. do 20. srpna opravdu na co těšit. V restauraci Pěšárna bude například připraveno speciální rybí menu, na Louce u Zlaté stoky zase najdete rybí a jiné speciality na grilu či divočáka na rožni. Ke koupi budou výrobky ze sladkovodních ryb, k pití znovínská vína, točené pivo a limo ze Znojma. V sobotu pořádají sádky Rybářství Třeboň ukázky filetování ryb, rybářských technik a exkurze po sádkách. A třeboňské baštýřky budou nabízet kapří řízky!

akce na Facebooku

areál Pod Světem; Novohradská 224, Třeboň

Sádky Třeboň; Sádecká 230, Třeboň

Článek

Světové street food speciality - porchetta Foto:

9 světových street food specialit

V posledních letech není street food jen o párcích v rohlíku nebo klobásách. Jaké dobroty se ale podávají například v Turecku nebo na Madagaskaru?

Beskydské rekordy: Frýdek-Místek plný chutí

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů, zábava pro celou rodinu, gastronomické zážitky, soutěž o nejlepší štrúdl a prodej řemeslných výrobků bude cílem IX. ročníku již tradiční oblíbené akce Beskydské rekordy, spojené s gastrofestivalem pojmenovaným Frýdek-Místek plný chutí. Celodenní program připravuje město pod hlavičkou Beskydského informačního centra na 19. srpna. Letos je na rekordech připraveno štafetové pití limonády Koňakola od Pivovaru Koníček. Součástí gastrofestivalu bude mimo jiné vyhlášení soutěže o nejlepší štrúdl (sladký i slaný), do níž se mohli zájemci hlásit do 13. srpna.

akce na Facebooku

Zámecké náměstí, Frýdek-Místek

Naše chutě 2017

Čtvrtý ročník festivalu táborské gastronomie s názvem Naše chutě proběhne v neděli 20. srpna v prostorné zahradě restaurace Střelnice na starém městě v Táboře. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat jídla z 10 nejen táborských restaurací, která budou uvařena ze surovin od místních farmářů a výrobců. Kromě lokálních účastníků se můžete těšit i na oblíbený Tamarind Tree a speciální Ukaž se! zónu, kde své pokrmy budou připravovat amatérské kuchařky a kuchaři. Smyslem festivalu je propagace táborských restaurací a jejich propojení s místními zemědělci a výrobci. Těšte se na skvělá jídla, naturální vína, lokální pivo, cider a výběrovou kávu.

akce na Facebooku

Střelnice – spolkový dům; Žižkova 249, Tábor

Článek

Rybí polévka s ouzem Foto:

Recepty na skvělé rybí polévky, které si s chutí dopřejete během celého roku!

Rybí polévku si nemusíte vařit pouze během vánočních svátků v podobě té kapří – existuje řada dalších receptů, které pracují například s lososem. A jsou to opravdové...

Street Food Jam no. 8

V neděli 20. srpna se můžete těšit na oblíbenou akci. Před Crossem samozřejmě proběhne další menší Street Food Jam. Těšit se můžete na dobroty od Fabian Quintana, Guacamole always fresh, Mrs. Lovett, Non La Channel, P-Zero, Radek's Kitchen, Stanislava Rybcak, TamarindTree, TU KAFE a Wow Waffle. K ochutnání budou kubánské sendviče, pečené brambory, pokrmy z guacamole, tacos, bublinkové vafle či soba nudle!

akce na Facebooku

Cross Club; Plynární 23, Praha

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama