Tipy na gastroakce: asijské hody, street food i vinobraní

Gastro akce třetí zářijový víkend! Foto:
Gastro akce třetí zářijový víkend!
Foto: istockphoto.com

Polovina září je tu, počasí se mění ze dne na den, ale chuť na jídlo je stálá! Tento víkend své chuťové pohárky rozhodně potěšíte a nejen v Praze. :)

Mělnické vinobraní

Od pátku 15. září můžete navštívit tradiční slavnosti vína na Mělníku a užít si dny skvělé zábavy pro všechny generace. Čtyři scény, historie, kvalitní mělnický burčák, jarmark i atrakce pro děti. Nebude chybět prezentace kolekce královských vín z vybraných vinařství českých královských měst, možnost degustace a nákupu vín od českých výrobců včetně soutěže „Poznej své víno“. Kdo bude mít zájem, může využít mimořádnou nabídku prohlídky zámku a přidružené výstavy za snížené vstupné. V zámeckých sklepích proběhne seznámení s technologií a historií vinařského závodu i ochutnávky vín.

akce na Facebooku

Náměstí Míru 1, Mělník

Ochutnej Vietnam 2017

Odložte příbor, chopte se hůlek a vyrazte na 4. ročník festivalu vietnamského jídla a kultury – v sobotu 16. září. Letos se můžete těšit na několik novinek. Z nabídky více než dvaceti restaurací ochutnáte jak tradiční pokrmy z Vietnamu, tak i speciality, které zde uvidíte úplně poprvé. Nově také budou k dispozici všechny pokrmy v degustačních porcích. Abyste si z celého festivalu odnesli skvělý zážitek, budou jeho součástí i kulinářské workshopy, přednášky, výstavy, soutěže a mnoho dalšího!

akce na Facebooku

Pražská tržnice; Bubenské nábřeží 13, Praha

Článek

Co znamená, když je víno Bio  Foto:

Víte, co znamená, když je víno bio? Máme všechny odpovědi

Biopotraviny jsou stále běžnější součástí životního stylu. Označení bio pevně zakotvilo také ve vinařství. Ačkoli je výroba biovína velmi náročná, a to jak při pěstování...

Ohrada Food Fest

V sobotu 16. září proběhne již čtvrtý ročník kulinářského festivalu Ohrada Food Fest. Festival připomínající svou velikostí vesnická posvícení nabízí jedinečné gastronomické zážitky. Jak říkají pořadatelé: „Jde nám hlavně o dobré jídlo a přátelskou atmosféru“. Mezi hlavními účastníky se představí přední pražské restaurace Kastrol a Gao Den, dále streetfood z bistra Kaiser Franz, pivovar Lužiny, Vinařství Nechory a Medovinárna nabízející teplou i studenou medovinu a za příznivého počasí i medovinové mojito.

akce na Facebooku

Kastrol; Ohradské náměstí 2, Praha

Den otevřených dveří v Češkově mlýně

Nemáte ještě program na sobotu 16. září? A zajímají vás příroda, klasické poctivé řemeslné postupy a bio produkty? Pak si nenechte ujít příležitost navštívit Češkův mlýn. Právě v sobotu se zde totiž koná Den otevřených dveří – uvidíte, jak se mele zrno v bio kvalitě, pochutnáte si na kvalitních bio pochoutkách, jako jsou pohankové palačinky, špaldoto a další, ochutnáte bionápoje, zasoutěžíte si o balíčky biopotravin a v místní prodejně nakoupíte za zvýhodněné ceny.

akce na Facebooku

Češkův mlýn; Jarcová 160, Bystřička

Ochutnej Asii 2017

Malá Amerika v Brně se tento víkend (16. a 17. září) převleče do asijského kabátu a vy opět bez letenek a pasů můžete ochutnat celou Asii. Kromě skvělé kuchyně – vietnamské, srílanské, indické, japonské a dalších – vás čeká doprovodný program a cooking show. Zahnat žízeň můžete domácími limonádami, švestkovým vínem nebo třeba asijskou whisky.

akce na Facebooku

Malá Amerika – FoodPark; Hybešova 1, Brno 

Článek

Světové street food speciality - porchetta Foto:

9 světových street food specialit

V posledních letech není street food jen o párcích v rohlíku nebo klobásách. Jaké dobroty se ale podávají například v Turecku nebo na Madagaskaru?

Street Food Festival

Kdy jindy než v neděli, konkrétně 17. září, kde jinde než u Crossu a pro koho jiného než pro vás! Street Food Festival Holešovice přinese již po deváté výběr toho nejlepšího z pouliční kuchyně na asi 50 stáncích. Vařit budou fantastičtí kuchaři, nejlepší amatéři – k tomu všemu skvělá hudba, kino a další radosti. Pojďte uzavřít sezonu velkým podzimním festivalem!

akce na Facebooku

Cross Club; Plynární 23, Praha

Příbram Food Festival

V Příbrami se 17. září uskuteční historicky první food festival. Přijďte na jedinečnou gastronomickou akci v srdci města, která nemá v Příbrami obdoby. Uskuteční se na Dvořákově nábřeží a těšit se můžete na degustační menu příbramských a okolních restaurací, kde ochutnáte jídla ze všech koutů světa. Zavítáte chutěmi do Indie, Itálie, Ameriky a zůstanete samozřejmě i v Čechách.

akce na Facebooku

Dvořákovo nábřeží, Příbram

Tip na závěr

Kromě všelijakých festivalů se tuto sobotu koná akce Zažít město jinak – různé lokality se promění v místa společného setkání, užijete si zde spoustu zábavy a jídlo samozřejmě nebude chybět! Víc informací najdete na Facebooku nebo na webových stránkách.

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama