Tipy na červnové gastro akce

Tipy na červnové gastro akce Foto:
Tipy na červnové gastro akce
Foto: TZ; Thinkstock

Měsíc utekl jako voda, máme pro vás opět tipy na gastronomické akce – tentokrát červnové. Letní počasí se blíží, což samozřejmě láká víc a víc pořadatelů akcí, kde má hlavní slovo dobré jídlo. Už víte, na jaký festival se vydáte? :)

Vinice na Kampě

Pražská Kampa letos poprvé přivítá vyhlášené producenty českého a moravského vína v rámci akce Vinice na Kampě. Ti na náměstíčku u Karlova mostu představí bohatství svých vinných sklepů. V termínu 2. až 5. června vždy od 10.00 do 21.30 nabídne více než 20 stánků vybraná vína českých a moravských vinařů a řadu pochoutek, jako jsou sýry, uzeniny a studené i teplé delikatesy české i mezinárodní kuchyně. Návštěvníci budou mít příležitost se setkat a pohovořit přímo s producenty jednotlivých značek vín a dozvědět se více o českých vinařských tradicích. Slavnostního zahájení akce se ve čtvrtek 2. června v 10.30 ujme známý český herec Tomáš Matonoha.

Na Kampě, Praha 1 – Malá Strana

Mikulov Gourmet Festival

Od 2. do 5. června se bude v malebném vinařském Mikulově konat také již sedmý ročník Mikulov Gourmet Festivalu, který je oslavou kvalitní moravské kuchyně a jejího snoubení se skvělými moravskými víny. Podávané pokrmy 7. ročníku festivalu budou z epochy třetího vlastníka mikulovského panství knížete Maxmiliána II. Dietrichsteina (1596–1655), synovce kardinála Františka Dietrichsteina. Kníže Maxmilián, nositel řádu Zlatého rouna, hofmistr císařovny Eleonory, jakožto druhé manželky císaře Ferdinanda II., zodpovídal i za skladbu jídel a výběr hostů k císařovnině stolu. Podávané pokrmy budou vzpomínkou na opulentní barokní hostiny.

Mikulov

Tipy na červnové gastro akce 2 Foto:

Street Food Select

Ve Stromovce se naopak chystá festival věnovaný pouličnímu jídlu. Street Food Select bude mít svou premiéru v Tiskárně na vzduchu 3. června od 17 hodin. Bude k dispozici pět stánků pražských kuchařů specializujících se na street food a v jejich nabídce najdete například klasiku v podobě několika druhů hot dogů, neapolské pizzy nebo toastů s raclette. Na své si přijdou i milovníci raw pokrmů, brazilských sendvičů s hovězím v bio kvalitě, pastrami nebo karibského pouličního jídla. Speciální je především ale možnost ochutnat připravené pokrmy zdarma. Podrobnější informace najdete na stránkách Yelpu v sekci Události.

Tiskárna na vzduchu, Výstaviště 415, Praha-Holešovice

Žižkovské pivobraní

V termínu od 3. do 4. června se v parku Parukářka na pražském Žižkově uskuteční již pátý ročník pivního festivalu Žižkovské pivobraní. V areálu festivalu čeká na návštěvníky více než sto druhů pivního nápoje od renomovaných českých výrobců piva. Kromě exkluzivních pivních speciálů je připraven také bohatý doprovodný program. Na hudebním pódiu se představí zajímavé hudební kapely, nejmenší návštěvníky zaujme dětská zóna, na své si přijdou také gurmáni, pro které bude k dispozici kvalitní občerstvení.

Park Parukářka, Praha 3

Špilberk Food Fest

Brněnský hrad Špilberk se první červnový víkend opět stane dějištěm gastronomické události. Ve dnech 3. 5. června se odehraje již 5. ročník akce Špilberk Food Festival. Návštěvníky láká na pochoutky z osvědčených restaurací, ale i od nováčků. Kromě delikátního jídla a vína se mohou návštěvníci těšit na mnoho doprovodných akcí. Letos se bude opět podávat speciální menu přímo v Královské kapli.

Hrad Špilberk, Špilberk 1, Brno-střed

Tipy na červnové gastro akce 3 Foto:

Sektival

Šestnáct dní, tři města, dvě desítky restaurací. Objevte rozmanitost bublinek na prvním ročníku festivalu šumivých vín s názvem Sektival, který se koná od 3. do 18. června ve dvou desítkách restaurací v Praze, Brně a Plzni. Ve vámi vybrané restauraci na vás bude čekat speciálně sestavené menu, k němuž sommelier David Král připravil i řadu sektů, které dané pokrmy povznesou o úroveň výš. V barech se pak můžete těšit na více či méně obvyklé kombinace koktejlů nebo servírovaných sektů v pořadí stanoveném samotným sommelierem.

Praha, Brno, Plzeň

CeliakiFest

První ročník food festivalu CeliakiFest se uskuteční 4. června v industriálním prostoru Papírny Plzeň. Půjde o festival kvalitního jídla a bude zcela bez lepku! Během festivalu bude probíhat bohatý doprovodný program plný koncertů, divadla, filmu, workshopů a dětských aktivit. Začíná se v 10 ráno!

PAPÍRNA Plzeň, Zahradní 173, Plzeň

Raw Fest

Festival živého raw jídla, skutečných chutí a nadpozemských vůní! Workshopy, přednášky, sport, jóga, DJ's, zábava. Relax s božským jídlem a naladěnými lidmi! To vše vás čeká na akci Raw Fest, která se uskuteční od 4. do 5. června na pražské Štvanici.

Ostrov Štvanice, Praha 7

Street Food Rocks

Na propojení street gastronomie s atmosférou letního festivalu sázejí pořadatelé nové putovní akce Street Food Rocks. První akce proběhla již v květnu, nicméně tím to nekončí: na street foodu si můžete pochutnat v Praze na Rohanském ostrově 4. června a v Hradci Králové 18. června. Připravte se na jedinečné spojení pouličního jídla, nápaditých kulis a živé i reprodukované muziky. U nového food konceptu se potkali organizátoři oblíbeného festivalu Rock for People s týmem, který stojí za známým Burgerfestem.

Praha, Hradec Králové

Tipy na červnové gastro akce 4 Foto:

Chlebíček Fest

V sobotu 11. června se v pražských Holešovicích uskuteční 1. ročník přehlídky obložených chlebíčků, kanapek, jednohubek a dalších párty pokrmů Chlebíček Fest. Návštěvníci se mohou těšit na více než 30 stánků renomovaných výrobců a cateringových firem s těmi nejlepšími lahůdkami v Praze a okolí. K ochutnání bude klasika i moderní variace a nebude samozřejmě chybět ani hudební doprovod, pivo, koktejly, výběrová káva a další pochutiny. Součástí akce bude rovněž soutěž o nejpovedenější chlebíček a tombola plná zajímavých cen.

Výstaviště, Praha-Holešovice

Food Festival BezeZbytku

Přistupujte k obyčejným surovinám netradičně a přijďte se inspirovat 11. června na food festival BezeZbytku. Zde se dozvíte, jak neplýtvat potravinami při vaření, jak je správně uchovávat, proč znát jejich původ a složení. Prozkoumejte styly stravování jako je např. raw food, superfood, veganská, vegetariánská či paleo strava. Naučte se pěstovat čerstvé bylinky a zpracovávat do vašeho jídelníčku vše, co nabízí příroda. Součástí festivalu budou i ukázky pěstování zeleniny ve městě, kompostování, včelaření a další.

Smíchovská náplavka, Hořejší nábřeží 5, Praha 5

O víkendu 18. až 19. června se koná Bosch Fresh Festival v Pardubicích! Poslední zastávka je poté 25. až 26. června v Praze. Nepropásněte skvělou možnost ochutnat jídla z nejlepších restaurací v regionu a přitom se pobavte při cooking show nejlepších šéfkuchařů. Více informací najdete zde:

Článek

Bosch Fresh Festival poprvé ve čtyřech městech  Foto:

Bosch Fresh Festival nabídne nevšední lahůdky ve čtyřech městech

Největší kulinářský festival se kromě tradiční Plzně, Pardubic a Prahy rozrůstá letos poprvé i do jihomoravské metropole. Právě Brno odstartuje tento gurmánský svátek už...

Street Food Festival Zone a Street Food Jam

V sobotu 11. června od 19 hodin budete moci na nádvoří Novoměstské radnice ochutnat skvělé dim sum knedlíčky od Tamarind Tree, burgery od Kaiser Franz, sladké palačinky od Mikey's Little Sins, pivo a limonády z clubu Cross a další pochoutky z Nutric bistra. Konat se zde totiž bude Street Food Festival v rámci Muzejní noci.

Novoměstská radnice; Karlovo náměstí 1/23, Praha 2

Zároveň se během léta můžete těšit na menší verze Street Food Festivalu, takzvané Street Food Jamy. Vstup na akci je zdarma (stejně jako v případě Street Food Festivalu) a k ochutnání budou pokrmy z 10 až 15 stánků ze všech kuchyňských koutů světa. První dva "Jamy" se konají 12. a 26. června.

Cross Club; Plynární 23, Praha–Holešovice

Seafood festival Praha

Festival mořských plodů, ryb a přímořské kuchyně Seafood festival proběhne 12. června na Střeleckém ostrově. Na festivalu představí svou kulinařinu staří i noví účastníci: např. Rest, Miminoo, Ema Destinová, Chorvatské ryby, Seefood a spousta dalších... Můžeme se ale těšit i na zahraniční účast. Se svými produkty přijedou rybáři jak z dalekých Malediv, tak z Chorvatska a ze Sicílie. Kromě ryb, které známe, se budou připravovat také chňapalové, karasi, cejnovky a mnoho dalších potvor z těchto exotických krajů.

Střelecký ostrov, Praha 1

Tipy na červnové gastro akce 5 Foto:

Beerfest Ostrava

Pivní festival Beerfest Ostrava v Dolních Vítkovicích nabídne maximálně pestrou nabídku pivních značek a bohatý hudební program. Tento dvoudenní festival proběhne od 17. do 18. června v Dolní oblasti Vítkovice. Během něj vystoupí celkem 16 interpretů a skupin, k ochutnání bude 100 druhů piva tuzemských i světových značek. Součástí akce budou dále i soutěže, k pivu dobré občerstvení a pro nejmenší bude k dispozici dětská zóna s mnoha atrakcemi.

Dolní oblast - Vítkovice, Ostrava

Food festival Všechny chutě světa

I v tomto roce se uskuteční na zámku v Dobřichovicích food festival Všechny chutě světa, tentokrát 18. června. Těšit se můžete na více než 60 stánků se specialitami: v menu najdete např. bretaňské palačinky, mexickou quesadillu, španělskou paellu, japonské sushi, ruské pirohy, africkou samosu, malajskou laksu a další. Pro děti (i dospělé) bude k dispozici adrenalinový park s trampolínami, lezeckou stěnou a dalšími atrakcemi.

Zámek Dobřichovice; Dobřichovice

Latino food festival

V neděli 19. června proběhne 2. ročník pražského Latino food festivalu. Ochutnat můžete např. churrasco, empanada, tamaal, chipa salsa, tacos, maté, dulce de leche... To jsou jen některé z výjimečných specialit kuchyně Latinské Ameriky. Latino kapely budou hrát už od 14.00 až do konce, hudební program vyvrcholí návštěvou ze zahraničí: zahraje skupina FAELA, sedm hudebníků s kořeny v Chile, Argentině, Anglii, Španělsku a Švédsku. A k tomu všemu patří jistě také mojito, capirinha a... kubánský doutník. 

Střelecký ostrov, Praha 1

Videa

reklama

reklama