Tipů není nikdy dost. Máme pro vás dalších pět novinek a zajímavostí!

Novinky na trhu Foto:
Novinky na trhu
Foto: Archiv firem

Tentokrát si můžete vybrat ze zimních drinků na energii a polévek na zahřátí. Nechybí ani knihy, které se jistě budou v předvánočním čase hodit jako vánoční tip. A jako poslední máme tip na poslední prosincový den!

UGO a "exotická zima"

Značka UGO je známá tím že 4x ročně mění část menu podle toho, co danou sezonu zrovna dozrává. Jak si ale poradit v zimě, která je na plodiny poněkud chudá? UGO si umí poradit, zimní Freshbary a Salaterie se rozvoní kořením a rozzáří barvami exotického ovoce. Zimní sezona v UGO startuje 13. prosince 2016 a končí až 13. března. Těšit se můžete na jemné avokádo, sladkokyselé granátové jablko, slaďoučké mango či naopak ostře kyselé passion fruit a samozřejmě taky na typicky zimní mandarinky. V zimních drincích můžete rozpoznat superpotravinu chia semínka, jemně pikantní zázvor s chilli, voňavou skořici nebo protizánětlivou dvojku med a kardamom. Jednou ze zimních kombinací je například tato: Chia semínka, pomeranč, jablko, banán, řepa

Novinky na trhu 2 Foto:

Nestíháte oběd? Zkuste zdravou a vydatnou polévku

Jsou z čerstvé zeleniny, bez lepku či glutamátu a chutnají skvěle. Polévky jsou ideální jako teplý základ každého jídla, zahřejí a navnadí na další chod. Jejich krémové verze však mohou posloužit i jako lehký a zdravý oběd či večeře. Skvěle zasytí, potěší chuťové pohárky a prospějí vašemu zdraví. V Crosscafe si nyní můžete vybrat z pěti druhů – najdete zde karotkový krém se zázvorem, tomatovou s parmazánem, čočkovou s kokosovým mlékem, dýňový krém nebo bramboračku s houbami.

Krémová bramboračka s houbami

Řekne-li se bramboračka, téměř každému se vybaví vydatná polévka od babičky. V Crosscafe ji můžete vychutnat v krémové variantě s houbami, které jí dávají ten správný šmrnc. Tuto klasiku můžete ochutnat každou středu. Cena od 44 korun.

Novinky na trhu 3 Foto:

Restaurace jako zrcadlo společnosti

Nastaví vám ho kniha Christopha Ribbata.

Spisovatel Christoph Ribbat se v knize V restauraci aneb Příběhy z břicha moderny zaobírá fenoménem restaurace od jejího vzniku po současnost a ze střípků vzpomínek, kuriozit a sociologických studií skládá její obraz a jakou úlohu v dnešní společnosti hraje.

Vtipným způsobem popisuje hosty, personál i kuchaře, věnuje se proslulým podnikům, šéfkuchařům i jídlům a přináší poutavý příběh staleté historie restauračního byznysu.

 

V restauraci aneb Příběhy z břicha moderny, Prostor, 284 stran, 297 Kč

 

Novinky na trhu 4 Foto:

Julia Child vzpomíná

Paměti nejslavnější americké kuchařky přečtete jedním dechem.

Ikona americké kuchyně naučila vařit miliony hospodyněk, protože se sama s vařením dlouho potýkala. Naučila se to až ve Francii, kam se odstěhovala s manželem v roce 1948. Francouzsky sice nemluvila, ale francouzské kuchyni zcela propadla a rozhodla se ji naučit.

Přihlásila se do vyhlášených kulinářských kurzů Cordon Bleu a nakonec napsala přelomovou kuchařku Umění francouzské kuchyně. V knize je stejně vtipná jako v hollywoodském filmu, a tak ji přelousknete během vánočních svátků.

Můj život ve Francii, Jota, 400 stran, 378 Kč

Pečení chleba v peci

Poslední prosincovou sobotu ochutnáte housky a chleba ze staré obecní pece.

Novinky na trhu 5 Foto:

Pekař Augustin Sobotovič peče v poslední zachované obecní peci v šumavské Lenoře poslední sobotu v měsíci výborné housky a chléb. Večer pec připraví, zadělá kvásek, v pět ráno ji roztopí, zadělá těsto, v osm už plete housky a v devět sází chleba z ošatek do pece. Co upeče, to rozdá, přispět můžete do kasičky, peníze dává na charitativní účely. Přijďte brzo ráno a pokud si přinesete svůj chléb, Augustin vám ho také upeče.

Prosincové pečení, 31. prosince, 9–13 hodin, Lenora

Videa

reklama

reklama