Špenát
Tahle svěží listová zelenina má neprávem špatnou pověst. Zatepla i zastudena dokáže hrát hlavní roli ve výtečných jídlech. Inspirujte se!
Nadívaná jarní kuřátka ve špenátovém hnízdě Foto:
Dřív se tímto způsobem připravovala hlavně holoubátka. Jarní kuřátka jsou však skvělá, navíc jsou více dostupná.
Italský koláč se špenátem  Foto:
Velikonoce jsou ztělesněním nejhezčího období roku. Sluší se je tedy oslavit i zajímavými jídly! Neměla by v nich chybět vajíčka zářící jako jarní...
Špenátová polévka s pestem  Foto:
Krémová polévka ze špenátu je oblíbená klasika. Zkuste ji tentokrát doplnit voňavým pestem, které jí dodá neuvěřitelný šmrnc.
Grilované hnědé žampióny s kozím sýrem a špenátem Foto:
Tento pokrm může být podáván s toustem jako samostatný předkrm, nebo jako chutné vegetariánské jídlo. Pro změnu můžete použít i houby Portobello.
Špenátová frittata s mozzarellou Foto:
Frittata je vaječná omeleta se zeleninou a sýrem, která se peče v troubě. V tomto rychlém a jednoduchém receptu jsou jako ingredience použité...
Muffiny se sýrem a špenátem Foto:
Muffiny připravené naslano jsou skvělá svačinka samy o sobě, ale můžete je podávat i s různými pomazánkami.
Špenátové rizoto se šafránovou ricottou  Foto:
Nevšední variace na italské rizoto má svěže zelenou barvu díky špenátu. Skvělou chuťovou tečku dodá ricotta ochucená šafránem.
Smoothie z manga a špenátu  Foto:
Snídaně je prvním a nejdůležitějším jídlem dne. Nalaďte se hned ráno do pohody a začněte svůj den třeba výborným smoothie, které je nabušené vitaminy.
Grilovaný Ohnivák s listovým špenátem a rozinkami Foto:
Grilované sýry jsou skvělou alternativou k masu. v Čechách je hitem hermelín, ale pokud máte radši pikantní chutě, vyzkoušejte "Ohniváka".

reklama