Feta
Feta je tradiční řecký sýr vyrobený z ovčího mléka, případně ze směsi ovčího a kozího mléka, který zraje ve slaném roztoku. Díky své výrazné chuti je skvělý do salátů, ale uplatnění najde i v mnoha teplých pokrmech.
Salát z grilovaných paprik  Foto:
Sezona grilování už je v plném proudu a na své si přijdou i vegetariáni. Připravte si třeba skvělý salát z grilovaných paprik, bylinek a sýru feta.
Jehněčí kýta s bramborami a feta sýrem Foto:
Tento recept je inspirovaný Řeckem. Všechno upečte v jednom pekáči nebo míse, chutě se skvěle propojí a výsledek bude přímo nebeský.
Gemista! Plněná rajčata a papriky Foto:
„Gemista“ znamená v řečtině „plněná“ a je to jedno z nejoblíbenějších řeckých jídel. Pokud si chcete přivolat prázdninovou pohodu a dobře se u...
Řecký salát s balzamikem  Foto:
Právě vrcholí sezona zeleniny. Rajčata mají nejlepší chuť a tu si nejlépe vychutnáte v čerstvých salátech. Vyzkoušejte řecký s pravou ovčí fetou...
Marinovaná feta Foto:
Výbornou chuťovku k vínu nebo pivu si jednoduše připravíte doma během chvilky. Marinovaný sýr je i skvělou přísadou do zeleninových salátů.
Vegetariánský kebab  s feta sýrem a rajčátky Foto:
Nejen masem živ je člověk... Letní grilování svádí hodit na gril kdejaký kus masa, ale ani vegetariáni nemusí přijít zkrátka. Výborné špízy...
Špagety s rajčátky a fetou Foto:
Výrazná chuť fety a česneku se skloubí se sladkostí rajčátek a štiplavou chutí rukoly. Skvělá směs na špagety, gnocchi, ale i na tousty.
Slaný koláč s tuňákem  Foto:
Lehčí variace na francouzský quiche bez smetanové náplně. Tento koláč je obložený spíše jako pizza, ale těsto je ze zdravější špaldové mouky. A...
Kuře se špenátem, fetou a koriandrovým pestem Foto:
Majonéza z červené papriky je skvělá také na hamburgery nebo jako dip k pečeným bramborám.
Teplý čočkový salát Foto:
Saláty mají mnoho podob. Tento čočkový se podává ideálně teplý. Je doplněný jemnou máslovou dýní a šťavnatým řapíkatým celerem.

reklama