Seznamte se s novými podniky v Praze! Na výběr jsou kavárny, bistra i bary

Bistro WingHaus Foto:
Bistro WingHaus
Foto: archiv RESTU.CZ

Nesnášíte stereotyp a rádi si pochutnáváte na originálních pokrmech a nápojích? Pak se nechte inspirovat tipy na šest nových pražských podniků, které rozšíří váš repertoár míst, kam stojí za to zaskočit.

Bistro WingHaus

Nově otevřené Bistro WingHaus na Vinohradské třídě potěší všechny milovníky křupavých kuřecích křidélek. Vybírat můžete hned ze tří druhů kuřecích křídel – klasika, vykostěná verze nebo kuřecí stripsy. Na své si přijdou i milovníci pálivého, ti k nim mohou vyzkoušet třeba speciální Mango Habanero omáčku. Kromě křidélek se bistro specializuje také na pečené brambory, dipy a pivo z malých pivovarů.

Adresa: Vinohradská 32, Praha 2

Kavárna Dos Mundos

Nová kavárna Dos Mundos nabízí místo pro každého náročného milovníka kávy a zajímavého prostředí. Řešení kavárny volně navazuje na pražírnu Dos Mundos. Originální interiér s výraznou grafikou za barem vás zaujme už při prvním pohledu z ulice. Po vstupu vás okouzlí excelentní káva, kterou si zde můžete vychutnat na espressu i na filtru. Dále si zde můžete pochutnat i na malých jídlech, polévkách, domácích koláčích a dortech, sladkých snídaních a různých chuťovkách k vínu. Kavárnu Dos Mundos najdete na Letné.

Adresa: Milady Horákové 38, Praha 7

Kavárna Dos Mundos Foto: Kavárna Dos Mundos; foto: archiv RESTU.CZ

Sólista Espresso Bar Foto:

Sólista Espresso Bar

Další nově otevřenou kavárnou na Letné je espresso bar Sólista. Každý den si zde můžete vybrat ze dvou druhů káv, na mlýnku jsou kávy z pražíren Cofee Source a Colonna. Kávu si lze vzít i s sebou do ruky, k zakoupení jsou pak i balení různých druhů káv na doma. Kromě lahodné kávy si pochutnáte také na nejrůznějších dobrotách, na výběr jsou koláče, bábovky, koblihy, dorty či cookies.

Adresa: Milady Horákové 48, Praha 7

Monkey Coffee House

Také na vysočanském sídlišti můžete nově posedět u šálku výběrové kávy. Na mlýnku jsou každý den zrna z pražírny Double B, která Monkey Coffee House praží speciální sérii s oříškovými a čokoládovými tóny, převážně z Brazílie. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla, vybírat můžete nejen ze sladkého sortimentu různých dortů a koláčů, ale i z nabídky slaného občerstvení jako například panini.

Adresa: Pod Harfou 995, Praha 9

Monkey Coffee House Foto: Monkey Coffee House; foto: archiv RESTU.CZ

Pelmeňárna Foto:

Bistro Pelmeňárna

Ve Štěpánské nově vzniklo vůbec první bistro s knedlíčky v Praze. Ochutnat můžete pelmeňu a varenicu, což jsou různé druhy knedlíčků s rozmanitými náplněmi. Vyzkoušejte například knedlíčky s náplní ze čtyř druhů masa, bramborového pyré s cibulí nebo sladkou variantu s tvarohem a meruňkami. Čerstvé pelmeně a vareniky si můžete vychutnat se zakysanou smetanou a čerstvými bylinkami nebo širokou škálou omáček.

Adresa: Štěpánská 11, Praha 2

Bar B24

Nový stylový bar v Belgické ulici s jedinečnou atmosférou zaujme všechny fanoušky kvalitního pití a originálního prostředí. Zdejší největší specialitou jsou stařené koktejly z dubových sudů a vína. Ve světě jsou stařené koktejly hitem již nějaký ten pátek, k nám pomalu postupně pronikají. V baru B24 máte možnost vyzkoušet, jak chutná takový správně vyzrálý koktejl. Otevřeno je každý den od sedmi večer do čtyř hodin ráno.

Adresa: Belgická 24, Praha 2

Bar B24 Foto: Bar B24; foto: archiv RESTU.CZ

Přehled nových podniků vám přináší gastronomický průvodce RESTU, jehož prostřednictvím si můžete rovnou i rezervovat místo.

(klam)

Uložit

Videa

reklama

reklama