Zdravé kakao

Doba přípravy:
Počet porcí: 1
Zdravé kakao  Foto:
Zdravé kakao
Foto: Thinkstock

Venkovní teploty pozvolna klesají, a tak možná přemýšlíte, čím lahodným tělo zahřát a zároveň povzbudit jeho správné fungování. Zkuste domácí kakao, které doslova „přetéká“ zdravými ingrediencemi.

Suroviny
čerstvé mléko (nebo lépe domácí mandlové mléko) 200 ml
raw kakaový prášek 1 lžíce
med 1 lžička
kokosový olej 1 lžička
špetka mleté skořice
Postup
1

Na plotně ohřejte mléko, přelijte ho do připraveného mixéru, přidejte ostatní ingredience a vše důkladně rozšlehejte. Ihned podávejte.

Proč právě…

… mandlové mléko – dodává tělu vápník, draslík, fosfor a hořčík a pomáhá snižovat překyselení organismu.

... raw kakaový prášek – obsahuje vysoké množství antioxidantů a flavonoidů. Je bohatý na hořčík, vápník, železo, zinek, draslík a mangan. Zlepšuje náladu a slouží jako skvělý zdroj energie.

... med – posilňuje organismus, dodává energii a zlepšuje krevní oběh. Jsou v něm zastoupeny důležité látky jako například železo, měď, mangan, kobalt a zinek.

... panenský kokosový olej – za studena lisovaný kokosový olej obsahuje vitaminy (A, C a E) a další cenné látky prospěšné lidskému organismu. Vyniká snadnou stravitelností, je rychlým zdrojem energie a jeho pravidelné používání posiluje imunitní systém. Horkému kakau dodá příjemně krémovou chuť.

... skořice – je odborníky pravidelně označována jako účinný antioxidant, který pomáhá v boji proti volným radikálům. Kromě toho reguluje zvýšenou hladinu cukru v krvi a urychluje spalování tuků během fyzické zátěže.

Zdravé kakao  Foto: Thinkstock

Zdravé kakao. Foto: Thinkstock

Článek

Kokosový olej  Foto: Thinkstock

Kokosový olej – chuť a vůně exotiky

V šumění kokosových palem se ukrývá spousta kulinárních příslibů. Z jejich ořechů lze získat dužinu a mléko, ale především vynikající, všestranný a zdravý olej.

 

Videa

reklama

reklama