Zahradní koláč

Doba přípravy:
Počet porcí: 1 koláč
Zahradní koláč Foto:
Zahradní koláč
Foto: Sweet pixel blog

Koláč je velmi jednoduchý a velmi rychlý. Pokud nemáte na chatě troubu na pečení, klidně ho upečte v remosce. Do koláče se dá použít jakékoliv ovoce, jednoduše obejděte zahradu... :)

Suroviny
vejce 1 ks
olej 100 ml
prášek do pečiva 1 lžička
letní ovoce (jahody, borůvky, černý a červený rybíz, maliny) 1 talíř
cukr na posypání
Na drobenku:
cukr moučka 2 lžíce
máslo 2 lžíce
Postup
1

V míse smíchejte mouku, cukr a prášek do pečiva. Přidejte smetanu, olej a vejce a důkladně rozmíchejte. Směs zpracujte na tekuté těsto.

2

Suroviny na drobenku zpracujte v menším talířku.

3

Těsto vylijte do předem vymazané a moukou vysypané remosky (průměr cca 26 cm). Na těsto poklaďte očištěné a nakrájené ovoce a posypte drobenkou.

4

V remosce pečte zhruba 40–45 minut. Jestli je koláč upečený, poznáte podle toho, že do něj zapíchnete špejli a těsto se na špejli nelepí.

5

Koláč nechte lehce vychladnout a opatrně překlopte na talíř. Posypte cukrem a podávejte.

Zahradní koláč Foto: Sweet pixel blog

Zahradní koláč Foto: Sweet pixel blog

Zahradní koláč, foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Videa

reklama

reklama