Voňavé ovocné kroužky

Doba přípravy:
Počet porcí: 4-6
Voňavé ovocné kroužky Foto:
Voňavé ovocné kroužky
Foto: isifa.com

Níže uvedené ingredience vám vystačí na jeden velký kruh. Pokud chcete udělat malé kroužky, vyválený velký čtyřúhelník rozřízněte na 4-6 menších a pokračujte podle receptu.

Suroviny
mletá skořice 10 g
mletá směs koření 10 g
sušené droždí 10 g
studené máslo 40 g
mléko 70 ml
velké vejce 1 ks
Na náplň:
čerstvá pomerančová šťáva 140 ml
sušené hrušky 75 g
kandovaná citrusová kůra 15 g
máslo 85 g
hnědý cukr 60 g
pekanové ořechy 60 g
nastrouhaná pmerančová kůra 10 g
Na glazuru:
mléko 30 ml
cukr 30 g
Postup
1

Těsto: Smíchejte mouku, koření, droždí a 2ml soli. Do směsi vetřete máslo. Smíchejte mléko s vejcem. V suché směsi udělejte veprostřed důlek a do něj nalijte mléčnou směs. Asi 10 minut válejte a vypracujte lehké těsto.

2

Těsto dejte stranou a nechte ho asi 1 hodinu kynout, nebo dokud se objem nezdvojnásobí.

3

Náplň: Trochu ohřejte pomerančovou šťávu a přelijte ji na nakrájené sušené hrušky a směs citrusových kůr. Nechte vystydnout.

4

Ovoce nechte okapat. Vyšlehejte dohromady máslo a cukr. Vmíchejte mouku, potom ovoce, sultánky, nasekané ořechy a pomerančovou kůru.

5

Těsto vyndejte na pomoučenou plochu a vyválejte čtyřúhelník asi 30x22 cm. Posypte těsto náplní a srolujte ho po delší straně. Válec z těsta ještě opatrně válejte dokud nevznikne válec asi 50 cm dlouhý.

6

Ostrým nožem rozřízněte po délce těsto napůl. Rozříznutou stranou vzhůru, spojte konce dohromady a opatrně překládejte oba proužky jeden přes druhý. Přendejte na vymazaný pekáč a vytvarujte kruh a konce vždy stiskněte dohromady. Přikryjte a nechte asi 1 hodinu kynout, dokud se objem opět nezdvojnásobí. Pečte 20-25 minut, až bude povrch zlatavý.

7

Glazura: Ohřejte mléko s cukrem a potřete jím ovocné kroužky hned, jak je vyndáte z trouby. Nechte vychladnout.

Voňavé ovocné kroužky Foto:

Voňavé ovocné kroužky                                                                                     foto: isifa.com

Nechte se inspirovat naším vánočním SPECIÁLEM cukroví:

Videa

reklama

reklama