VIDEO: Thajské curry s hovězím

Počet porcí: 4
Thajské curry s hovězím  Foto:
Thajské curry s hovězím
Foto: Hermína / Prima

Obliba thajské kuchyně je u nás na vzestupu. Výrazné chutě, omamné vůně, lákavé barvy, čerstvé bylinky, hromada zeleniny a kvalitní maso - to vše dohromady utváří neodolatelné jídlo, které je navíc rychle hotové!

Připravte si voňavé curry podle videoreceptu přímo se Šéfem:

Suroviny
hanger steak
curry pasta
červená paprika
Postup
1

Do rozpáleného grilu vložte wok. Na druhý gril vložte hrnec, vlijte olej, vsypte rýži, chvíli orestujte a pak zalijte vodou. Vařte asi 10 minut a pak nechte dojít.

2

Ve woku rozehřejte olej, vložte curry pastu a chvíli orestujte. Potom zalijte kokosovým mlékem. Po chvíli přilijte hovězí vývar a přidejte limetové listy.

3

Steaky osolte a opepřete, potřete olejem a vložte na gril vedle woku.

4

Pak do curry postupně přidejte nakrájený zázvor, natlučenou citronovou trávu, kus cukety, žluté a červené papriky, zeleninu pak choi a cherry rajčata. Všechno promíchejte a dochuťte rybí omáčkou a chilli papričkami. Vyndejte z grilu a posypte čerstvou mátou a koriandrem. Citronovou trávu vyndejte.

5

Maso vyndejte z grilu a nechte chvíli odležet. Do talíře nandejte rýži, curry a navrch položte nakrájené hovězí maso. Ozdobte snítkou čerstvé bazalky a podávejte.

Thajské curry s hovězím 2 Foto:

Thajské curry s hovězím  Foto: Thajské curry s hovězím , Foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

Videa

reklama

reklama