VIDEO: Těstoviny s tuňákem a citronem

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Těstoviny s tuňákem a citronem

Těstoviny jsou celoročně vděčné jídlo a v létě, kdy se nikomu nechce dlouho vystávat u sporáku, je oceníte obzvlášť! Třeba tuto verzi s "omáčkou" bez vaření... Prostě smíchejte pár ingrediencí v míse a vmíchejte uvařené těstoviny a vynikajicí jídlo máte na stole do 10 minut :)

K přípravě tohoto jídla potřebujete skutečně minimum surovin. Nejdůležitější je kvalitní tuňák v konzervě. Ideálně volte verzi s olivovým olejem, pokud máte rybu ve slaném nálevu, pak ho slijte a do mísy přilijte kvalitní olivový olej.

Rozhodně nezaměňujte hladkolistou petržel za kudrnku. Ta byla vyšlechtěna hlavně na ozdobu a zdaleka nemá tak dobrou chuť. A protože do jídla patří i kůra z citronu, pokud možno vyberte chemicky neošetřené plody a ještě je před strouháním dobře omyjte.

Suroviny
tuňák v olivovém oleji 80 g (malá plechovka)
citron 1 ks
hladkolistá petržel, nasekaná 1 hrst
sůl a čerstvě namletý pepř
Postup
1

V osolené vodě uvařte těstoviny podle návodu, aby byly al dente, tedy na skus. Výběr těstoviny je na vás, ale nejlepší jsou ty, které jsou zakroucené, aby na nich ulpěla omáčka.

2

Do větší mísy dejte maso tuňáka z konzervy i s olejem. Na jemném struhadle nastrouhejte asi 1 lžíci citronové kůry a vymačkejte 1/4 až 1/2 citronu podle vaší chuti. Osolte, opepřete a vmíchejte nasekanou petrželku.

3

Uvařené těstoviny slijte a promíchejte s připravenou směsí v míse. Můžete podávat horké, ale i vychlazené jako těstovinový salát. Před servírováním zakápněte ještě trochou olivového oleje a zasypte čerstvou petrželkou.

Těstoviny s tuňákem a citronem  Foto: Těstoviny s tuňákem a citronem; foto: Klára Michalová

Děkujeme Gourmet Academy a Potten & Pannen – Staněk za možnost natáčení v kulinárním studiu Vodičkova 2, Praha 1.

www.pottenpannen.cz

www.gourmetacademy.cz

Uložit

Uložit

Videa

reklama

reklama