VIDEO: Tatarák z lososa s fenyklem a zakysanou smetanou

Doba přípravy:
Tatarák z lososa

Prodlužte si příjemný čas dovolených a prázdnin osvěžujícím tatarákem z lososa z kuchyně šéfkuchaře Radka Davida. Připravte si ho krok za krokem podle VIDEO návodu hned v úvodu. Jemnou chuť masa lososa netradičně podtrhuje čerstvá fenyklová nať a zakysaná smetana. Doporučujeme!

Suroviny
menší filet z lososa
fenyklová nať
bylinkový olej
čerstvá rajčata na ozdobení
sůl podle chuti
Postup
1

Čerstvý filet z lososa nejprve zbavte kůže, podkožního tuku a kostí.

2

Maso pokrájejte na menší kostičky. Nikdy nemelte!

3

Na jemné kousky pokrájejte šalotku, podle chuti si nasekejte nať z fenyklu (může být i jiná), přihoďte vše k lososu a promíchejte.

4

Tatarák z lososa ochuťte jen jemně - stačí zakápnout olivovým olejem, a lehce přisolit.

5

K takovému tataráku chuťově sedne zakysaná smetana a na dozdobení pár nakrájených rajčátek a olej z fenyklu a libečku.

Tatarák z lososa s fenyklovou natí a crémem fraiche. Foto: Tatarák z lososa s fenyklovou natí a crémem fraiche.Foto: Zuzana Schneidewind

 

Pusťte si na VIDEU níže náš rozhovor s Radkem Davidem

Radek David má jako Executive Chef pod palcem známé restaurace La Veranda v Praze, Babiččina zahrada v Průhonicích a síť pěti restaurací Oliva a restaurace La Veranda v Kyjevě.

Svíčková s karlovarským knedlíkem podle Radka Davida 3 Foto: Při přípravě jídel Radka inspiruje sezonnost a suroviny v té nejlepší kvalitě, které pak pomocí techniky a poctivé kuchařské práce přetaví v jídlo ve vlastním moderním provedení a v originálním stylu podávání.

Libuje si v potravinách od drobných pěstitelů, farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Když vaří on, používají se pouze potraviny, které geograficky patří do Čech, rostou tu nebo rostly.

Že Radek David dobře a chutně vaří, ví už leckdo. Nás ale zajímalo také to, jak takový slavný šéfkuchař žije.

Uložit

Videa

reklama

reklama