VIDEO: Svěží jahodová polévka šéfkuchaře Radka Davida

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Jahodová polávka s créme fraiche a citronovou kůrou

Připravte si studenou jahodovou polévku s meduňkovým sirupem podle videoreceptu šéfkuchaře Radka Davida! Lahodné osvěžení v parném létě z domácích surovin vám zabere jenom pár minut.

Čerstvých jahod je nyní všude dostatek. Zkuste si z nich udělat tuto jednoduchou studenou polévku s citronovým crème fraîche, ovoněnou meduňkovým sirupem (připravit si ho můžete stejně jako mátový sirup). Jak říká autor této úžasně chutnající polévky, „zvolil jsem něco jednoduššího a přitom nápaditějšího, než jsou jen jahody rozmačkané s moučkovým cukrem.“ S tímto receptem vás bude rodina v létě milovat!

Suroviny
čerstvé jahody 0,5 kg
meduňkový sirup 1 naběračka
crème fraîche 1 kelímek
mátový olej (pokud chcete)
Postup
1

Připravte si hlubokou misku, do které vyklopte kelímek crème fraîche a nastrouhejte kůru z citronu.

2

Do misky pak přidejte ještě šťávu z jednoho citronu a vše pečlivě vymíchejte v jemný krém.

3

Teď si připravte omyté jahody: zbavte je stopek, vložte do vysoké nádoby a přidejte k nim asi jednu naběračku meduňkového sirupu na oslazení.

4

Jahody se sirupem dobře rozmixujte. Polévka je hotová.

5

Servírujte ji vychlazenou, dozdobenou pokrájenými kousky čerstvých jahod a citronovým crème fraîche. Na závěr můžete polévku ještě osvěžit domácím mátovým olejem.

Svěží jahodová polévka šéfkuchaře Radka Davida Foto: Svěží jahodová polévka šéfkuchaře Radka DavidaFoto: Zuzana Schneidewind

Pusťte si na VIDEU níže náš rozhovor s Radkem Davidem

Radek David má jako Executive Chef pod palcem známé restaurace La Veranda v Praze, Babiččina zahrada v Průhonicích a síť pěti restaurací Oliva a restaurace La Veranda v Kyjevě.

Svíčková s karlovarským knedlíkem podle Radka Davida 3 Foto: Při přípravě jídel Radka inspiruje sezonnost a suroviny v té nejlepší kvalitě, které pak pomocí techniky a poctivé kuchařské práce přetaví v jídlo ve vlastním moderním provedení a v originálním stylu podávání.

Libuje si v potravinách od drobných pěstitelů, farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Když vaří on, používají se pouze potraviny, které geograficky patří do Čech, rostou tu nebo rostly.

Že Radek David dobře a chutně vaří, ví už leckdo. Nás ale zajímalo také to, jak takový slavný šéfkuchař žije. Poslechněte si ho na VIDEU níže:

Uložit

Videa

reklama

reklama