VIDEO: Petrželkový hummus

Doba přípravy:
Petrželový hummus

Šéfkuchař Radek David tentokrát oživil známý pokrm z římského hrachu petrželovou natí a salátem z rukoly a frisée. Vyzkoušejte jeho recept na hummus hrající barvami a překvapte své hosty až nečekaně osvěžujícím předkrmem. Jak na jeho přípravu krok za krokem se podívejte ve VIDEOreceptu hned v úvodu

Petrželkový hummus ozvláštňuje svěží chuť petrželové nati. Je ideálním zdrojem vlákniny, proteinů, obsahuje také velké množství železa, magnézia či kyseliny pangamové – vitaminu B15. V jídelníčku vegetariánů výborně nahradí maso.

Cizrnový hummus s petrželkou můžete servírovat například jako předkrm, k čerstvé zelenině, moučným plackám, ale i jako zajímavou přílohu k masům.

Suroviny
cizrna (vařená) 750 g
vývar z cizrny 500 ml
česnek 2 stroužek
tahini (sezamová pasta) 50 g
mořská sůl 20 g
petrželový olej
čerstvá hladkolistá petrželová nať snítka
barevné papriky na ozdobení
salát
čerstvá rukola
listový salát frisée
sůl
Postup
1

Propláchněte cizrnu a přes noc ji namočte do dvojnásobného množství vody.

2

Další den vodu slijte, cizrnu opět propláchněte a vařte doměkka cca 2 hodiny.

3

Uvařenou cizrnu zceďte. Vývar nevylévejte! Později ho využijete.

4

Vařenou cizrnu nasypte do mixéru, přilijte 500 mililitrů cizrnového vývaru, petrželovou nať zbavenou tuhých stonků, citronovou šťávu, olej, sezamovou pastu, 2 stroužky česneku a sůl. Vše rozmixujte na kaši.

5

Kaši podle potřeby zřeďte ještě trochou zbylého cizrnového vývaru. Dochuťte solí, případně i citronovou šťávou.

6

Teď si připravte salát. V misce prohoďte lístky rukoly a salátu frisée s olivovým olejem. Podle chuti lehce osolte.

7

Petrželkový hummus servírujte vychlazený a rozetřený na talíři. Před podáváním ho dozdobte nakrájenými paprikami, hnízdem ze salátu a petrželovým (nebo olivovým) olejem.

Petrželový hummus šéfkuchaře Radka Davida je navíc provoněný petrželovým olejem. Foto: Petrželový hummus šéfkuchaře Radka Davida je navíc provoněný petrželovým olejem.Foto: Zuzana Schneidewind

 

Pusťte si na VIDEU níže rozhovor s Radkem Davidem

Radek David má jako Executive Chef pod palcem známé restaurace La Veranda v Praze, Babiččina zahrada v Průhonicích a síť pěti restaurací Oliva a restaurace La Veranda v Kyjevě.

Svíčková s karlovarským knedlíkem podle Radka Davida 3 Foto: Při přípravě jídel Radka inspiruje sezonnost a suroviny v té nejlepší kvalitě, které pak pomocí techniky a poctivé kuchařské práce přetaví v jídlo ve vlastním moderním provedení a v originálním stylu podávání.

Libuje si v potravinách od drobných pěstitelů, farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Když vaří on, používají se pouze potraviny, které geograficky patří do Čech, rostou tu nebo rostly.

Že Radek David dobře a chutně vaří, ví už leckdo. Nás ale zajímalo také to, jak takový slavný šéfkuchař žije.

Uložit

Uložit

Uložit

Videa

reklama

reklama