VIDEO: Míchaný salát se ztraceným vejcem

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Míchaný salát s vejcem Foto:
Míchaný salát s vejcem
Foto: All

Letní počasí přímo vybízí k přípravě čerstvých křupavých salátů. Pokud ho doplníte ztraceným vejcem, stane se z něj plnohodnotné jídlo, ideální třeba k obědu. Rozteklý žloutek dodá salátku skvělou chuť! Připravte si tuhle dobrotu podle školy vaření Zdeňka Pohlreicha.

Suroviny
směs listových salátů
sůl a čerstvě namletý pepř
vejce 2 ks
ocet 200 ml
Postup
1

Salátové listy důkladně operte a rozdělte do dvou misek. Přidejte cherry rajčátka rozkrojená na půlky a na plátky nakrájené avokádo. Zakapejte olivovým olejem, osolte a přidejte čerstvě namletý barevný pepř.

2

Na přípravu ztracených vajec si připravte hrnec s větším průměrem. Naplňte ho vodou a dejte vařit. Vejce vyklepněte do mističek nebo do hrníčku. Jakmile se na dně hrnce začnou tvořit bublinky a voda se začne pomalu vařit, vlijte do ní připravený ocet.

3

Vodu v hrnci roztočte, aby vznikl vír a do jeho středu postupně vlijte vajíčka. Vír v hrnci se postará o to, aby se bílek obalil kolem žloutku. Nechte vařit asi 3 minuty (žloutek musí zůstat tekutý).

4

Na závěr položte na každý salát jedno vejce a ihned podávejte.

Připravte si ztracené vejce podle video návodu přímo se šéfem!

Další recepty, kuchařské fígle a jiné bonusové informace z pořadu Vařte jako šéf! najdete ZDE.

Vařte jako šéf!, Foto: Vařte jako šéf!

Škola vaření Zdeňka Pohlreicha

Chcete-li se skutečně naučit vařit, musíte umět něco víc, než jen recepty. Musíte znát kuchařské techniky a také suroviny.

V nové knize Zdeňka Pohlreicha se seznámíte s technikami přípravy vývarů, omáček, jak správně pracovat s masem a vejci. Opět nechybí oblíbená kapitola o grilování.

V kuchařce najdete více jak 70 osvědčených receptů.

 

Videa

reklama

reklama