VIDEO: Lasagne s králičím ragú

Doba přípravy:
Lasagne s králičím ragú  Foto:
Lasagne s králičím ragú
Foto: Hermína / Prima

Klasické lasagne se připravují s hovězím masem. Zkuste ho tentokrát zaměnit za jemnější variantu z králíka. Maso je dietnější a také bude rychleji hotové.

Připravte si výborné lasagne podle videoreceptu přímo se šéfem:

 

Suroviny
králičí mleté maso
parmazán
mrkev
řapíkatý celer
cibule
rozmarýn
sůl a čerstvě mletý pepř
Postup
1

Nejdřive si připravte zeleninový základ: petržel, mrkev, řapíkatý celer, cibuli a česnek nakrájejte nadrobno. Na gril vložte pánev, rozehřejte olivový olej a vsypte zeleninovou směs. Orestujte a pak přidejte maso. Promíchejte, aby se rozpadlo na jednotlivé kousky.

2

Po chvíli přidejte rajčatový protlak a pokrájený rozmarýn.

3

V druhé pánvičce si připravte bešamel: rozpusťte máslo, vsypte mouku a zalijte mlékem. Přidejte špetku muškátového oříšku a prošlehejte dohladka.

4

Lasagne namočte v horké vodě. Do pekáčku vrstvěte postupně směs s masem, namočené lasagne a bešamel. Poslední vrstva bude omáčka, kterou posypte nastrouhaným parmazánem. Vložte na gril a nechte zapéct.

Lasagne s králičím ragú  Foto: Lasagne s králičím ragú; foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

Videa

reklama

reklama