VIDEO: Kyblík krevet a dva druhy omáček

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Kyblík krevet a dva druhy omáček Foto:
Kyblík krevet a dva druhy omáček
Foto: Hermína / Prima

Krevety na gril jsou prostě skvělé. A ideální je si k tomu připravit výborné omáčky, které chuť krevet krásně podtrhnou.

Připravte si krevety podle videoreceptu:

Suroviny
salát
mrkev
fenykl
řapíkatý celer
šalotka
janí cibulka
česnek 1 stroužek
Na omáčky:
vejce 3 ks
hořčice 1 lžíce
citronová šťáva
limetová šťáva
česnek 3 stroužky
šafrán
horká voda
sůl
Postup
1

Na gril vložte hrnec, zavařte vodu a hodně osolte. Nakrájejte mrkev, celer, šalotku, jarní cibulku, česnek, fenykl a vložte do hrnce. Pak přidejte očištěné krevety a nechte povařit. Uvařené krevety a zeleninu vyndejte pomocí cedníku, vložte do mísy s ledem a zalijte studenou vodou, abyste zastavili var.

2

Teď si připravte omáčky: v misce smíchejte tři žloutky, lžíci hořčice, citronovou šťávu, sůl a pepř. Vyšlehejte a v případě potřeby zakápněte olivovým olejem.

3

Z česneku vyndejte klíček, posypte solí a utřete. Šafrán nasypte do misky, zakápněte horkou vodou a promíchejte. Polovinu majonézy smíchejte s utřeným česnekem a šafránem.

4

Na druhou omáčku budete potřebovat: rajčatový protlak, citronovou a limetovou šťávu a kapku brandy. To vše smíchejte s druhou polovinou majonézy.

5

Mísu vystelte salátem, nandejte do ní krevety se zeleninou a podávejte s oběma omáčkami.

Kyblík krevet a dva druhy omáček Foto: Kyblík krevet a dva druhy omáček; foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

Videa

reklama

reklama