VIDEO: Jarní minestrone s kuřecími knedlíčky

Doba přípravy:
Počet porcí: 4–6
Vařte jako šéf – Minestrone

Pro minestrone existuje nepřeberné množství receptů, které vznikly v nejrůznějších koutech Itálie. Nicméně její podstatou je mix různé zeleniny, která se liší podle regionu a ročních období. Všechny minestrone mají však něco společného. V té pravé musí stát lžíce!

Suroviny
kuřecí vývar 1 litr
česnek 2 stroužky
jarní cibulka 1 svazek
čerstvý hrášek 100 g
zelené fazolové lusky 100 g
zelený chřest 100 g
kapusta 50 g
hladkolistá petržel 1 lžíce
pažitka 1 lžíce
uvařené polévkové nudle 50 g
sůl
čerstvě namletý černý pepř
parmazán
Knedlíčky:
kuřecí prsní řízky 2 ks
vejce 1 ks
strouhaný parmazán 20 g
česnek 2 stroužky
hladkolistá petržel 1 lžíce
sůl
čerstvě namletý černý pepř
olivový olej na smažení 2 lžíce
Postup
1

Začněte přípravou knedlíčků. V misce kuchyňského robota rozmixujte nakrájené kuřecí maso, strouhaný parmazán, vejce, nasekanou petržel a česnek do hladké směsi. Přidejte strouhanku, sůl a pepř a znovu promixujte. Ze směsi vytvořte malé kuličky a uložte je na 10 minut odpočinout do lednice.

2

V pánvi zahřejte olivový olej a osmažte na něm kuřecí knedlíčky dozlatova. Hotové knedlíčky uložte na talíř vyložený kuchyňskou papírovou utěrkou.

3

Nyní se pusťte do přípravy polévky. V hrnci na troše olivového oleje orestujte nakrájenou jarní cibulku spolu s nadrceným česnekem doměkka, pak přidejte kuřecí vývar. Přiveďte k varu, ztlumte plamen a nechte zlehka probublávat.

4

Vložte do polévky zelené fazolky a pokračujte ve vaření dalších 4–5 minut. Nyní přidejte do polévky kuřecí knedlíčky, nakrájenou kapustu, chřest, hrášek a nechte zlehka provařit ještě pár minut.

5

Ochutnejte a dle potřeby dochuťte solí a pepřem. Nakonec do polévky vložte nasekané bylinky a uvařené nudle. Polévku servírujte posypanou strouhaným parmazánem.

Tento recept předvedl Zdeněk Pohlreich ve své televizní škole vaření. Další recepty, kuchařské fígle a jiné bonusové informace z pořadu Vařte jako šéf! najdete ZDE.

Vařte jako šéf!, Foto: Vařte jako šéf!

Škola vaření Zdeňka Pohlreicha

Chcete-li se skutečně naučit vařit, musíte umět něco víc, než jen recepty. Musíte znát kuchařské techniky a také suroviny.

V nové knize Zdeňka Pohlreicha se seznámíte s technikami přípravy vývarů, omáček, jak správně pracovat s masem a vejci. Opět nechybí oblíbená kapitola o grilování.

V kuchařce najdete více jak 70 osvědčených receptů.

Videa

reklama

reklama