VIDEO: Fresh okurková polévka

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Okurková polévka

Šéfkuchař Radek David tentokrát představuje opravdu osvěžující okurkovou polévku, která vás v létě příjemně ochladí. K její přípravě vám postačí pár lehce dostupných surovin. Vyzkoušejte ji podle našeho VIDEOnávodu hned v úvodu.

Okurkovou polévku můžete servírovat jako předkrm, svěží svačinku či jako přílohu k dobrotám z grilu. A co více? Zaručeně potěší i vegetariány.

Suroviny
salátová okruka 1
větší stroužek česneku 1
pažitka snítka
sůl
ředkvičky na ozdobení
pražené lískové ořechy
petrželový olej
Postup
1

Okurku nastrouhejte do misky na hrubém struhadle. K ní nastrouhejte na jemném struhadle stroužek česneku.

2

Do misky přidejte ještě pokrájenou pažitku, zakysanou smetanu, 2 polévkové lžíce olivového oleje a sůl podle chuti.

3

Vše společně důkladně promíchejte.

4

Okurkovou polévku servírujte čerstvě připravenou. Na talířích ji ještě dozdobte plátky ředkviček, loupanými praženými lískovými ořechy a zakápněte zelenkavým petrželovým olejem (nemusíte).

Okurková polévka Radka Davida s lístkovými ořechy a petrželkovým olejem. Foto: Okurková polévka Radka Davida s lístkovými ořechy a petrželkovým olejem.Foto: Zuzana Schneidewind

 

Pusťte si na VIDEU níže rozhovor s Radkem Davidem

Radek David má jako Executive Chef pod palcem známé restaurace La Veranda v Praze, Babiččina zahrada v Průhonicích a síť pěti restaurací Oliva a restaurace La Veranda v Kyjevě.

Svíčková s karlovarským knedlíkem podle Radka Davida 3 Foto: Při přípravě jídel Radka inspiruje sezonnost a suroviny v té nejlepší kvalitě, které pak pomocí techniky a poctivé kuchařské práce přetaví v jídlo ve vlastním moderním provedení a v originálním stylu podávání.

Libuje si v potravinách od drobných pěstitelů, farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Když vaří on, používají se pouze potraviny, které geograficky patří do Čech, rostou tu nebo rostly.

Že Radek David dobře a chutně vaří, ví už leckdo. Nás ale zajímalo také to, jak takový slavný šéfkuchař žije.

Videa

reklama

reklama