VIDEO: Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou Foto:
Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou
Foto: Hermína / Prima

Geniální svačinka z rukou šéfa Zdeňka. Vyzkoušejte ji, rozhodně stojí za to! A nebojte se ančoviček, mozzarella je krásně zjemní.

Připravte si toto skvělé jídlo podle videoreceptu přímo se šéfem:

Suroviny
ciabatta
rajče
ančovičky
červená cibule 1/2 ks
česnek 1 stroužek
oregano
sůl
Postup
1

Lilek nakrájejte na plátky, osolte a nechte chvíli vypotit. Pak jej otřete ubrouskem, pokapejte olivovým olejem, opepřete a vložte na gril. Na pánvi rozehřejte olivový olej a přidejte nakrájenou červenou cibuli a česnek. Chvíli restujte, pak vložte rajčata nakrájená na kolečka a opepřete. Po chvíli přidejte nakrájené oregano.

2

Ančovičky zalijte trochou vody, aby nebyly tak slané, a nechte odstát. Pánev sundejte z grilu a přisypte opečený lilek nakrájený nadrobno. Slupky z rajčat vyhoďte. Přidejte čerstvou bazalku a dosolte.

3

Ciabattu rozkrojte podélně napůl, potřete olivovým olejem a vložte na gril. Mozzarellu nalámejte, pokapejte olivovým olejem a opepřete.

4

Opečený chleba sundejte z grilu, naneste směs s lilkem, pak mozzarellu a na závěr ančovičky.

Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou Foto:

Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou Foto: Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou; foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

Videa

reklama

reklama