VIDEO: Cizrnové křupky

Doba přípravy:
Cizrnové křupky

Co se zbylou uvařenou cizrnou, která už se nevešla do hummusu? Šéfkuchař Radek David z ní připravuje velmi rychlou křupavou chuťovku. Jak na její přípravu krok za krokem, se podívejte ve VIDEOreceptu hned v úvodu.

Cizrnové křupky si oblíbíte. Tuto domácí slanou chuťovku můžete podávat jako "zobání" k pivu i vínu.

Suroviny
Postup
1

Uvařenou a osušenou cizrnu vhoďte do rozpáleného slunečnicového oleje.

2

Usmaženou cizrnu dokřupava přesypte na ubrousek a nechte okapat olej.

3

Ještě horkou ji osolte a nechte vychladnout. Nyní ji můžete podávat.

Blesková chuťovka. Tou jsou cizrnové křupky šéfkuchaře Radka Davida. Foto: Blesková chuťovka. Tou jsou cizrnové křupky šéfkuchaře Radka Davida.Foto: Zuzana Schneidewind

Pusťte si na VIDEU níže rozhovor s Radkem Davidem

Radek David má jako Executive Chef pod palcem známé restaurace La Veranda v Praze, Babiččina zahrada v Průhonicích a síť pěti restaurací Oliva a restaurace La Veranda v Kyjevě.

Svíčková s karlovarským knedlíkem podle Radka Davida 3 Foto: Při přípravě jídel Radka inspiruje sezonnost a suroviny v té nejlepší kvalitě, které pak pomocí techniky a poctivé kuchařské práce přetaví v jídlo ve vlastním moderním provedení a v originálním stylu podávání.

Libuje si v potravinách od drobných pěstitelů, farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Když vaří on, používají se pouze potraviny, které geograficky patří do Čech, rostou tu nebo rostly.

Že Radek David dobře a chutně vaří, ví už leckdo. Nás ale zajímalo také to, jak takový slavný šéfkuchař žije.

Videa

reklama

reklama