VIDEO: Brambůrky ze slupek

Doba přípravy:
FRESH SLUPKY OD BRAMBOR

Vyzkoušejte tento jednoduchý recept na výtečnou lahůdku. Suroviny k její výrobě máte celkem vždy po ruce. "Brambůrky" můžete servírovat jako předkrm s dipem podle vlastní fantazie i jen tak jako křupavou klasiku k vínu a pivu.

Až je ochutnáte, budete litovat každé slupky, která ve vaší kuchyni spadla do koše. Podobně jako semínka z dýní, když se nevyhodí, ale upraží, tak i smažené slupky z brambor jsou lahůdkou opravdu za pár kaček. K tomu jimi zaručeně překvapíte své hosty. Málokoho by asi napadlo, že spokojeně chroupe něco, co obvykle končí v odpadcích.

Suroviny
ledová voda
brambory
olej na smažení
bylinková sůl
Postup
1

Brambory důkladně opláchneme a klasickým způsobem je oloupeme. Delší kusy slupek pak rozdělíme a všechny vložíme do ledové vody. To proto, abychom z nich vyplavili škrob. Asi po půl hodině slupky vyjmeme a osušíme na čisté utěrce.

2

Osušené slupky už jenom nasypeme do fritézy nebo rozpáleného oleje na plotně a čekáme, až se opečou. Ze smažených chipsů necháme okapat olej na ubrousku, posolíme je bylinkovou solí a dobře promícháme. Můžete použít i sůl klasickou.

Prima tip: Ideální k takovému smažení jsou slupky z biobrambor. V žádném případě nepoužívejte ty naklíčené.

O tento recept se s námi podělili aktivisté z hnutí Zachraň jídlo. Přečtěte si o nich víc a prohlédněte si reportáž z jejich nedávné akce Hostina pro tisíc:

Článek

Tisíc porcí jídla ze surovin, které by jinak skončily v kontejneru Foto: Johana Kratochvilová

Reportáž: Hody ze zachráněného jídla

Moderní je neplýtvat. Jídlem zvlášť. Nejen na to se snažila upozornit iniciativa Zachraň jídlo, která minulé úterý rozdala na Václavském náměstí v centru Prahy tisíc obědů ...
Videa

reklama

reklama