"Bramborový" salát bez brambor Foto:
Ano, Vánoce už jsou sice dávno za námi, ale chuť na bramborový salát může přijít i během roku. Tento je ovšem trochu jiný – brambory neobsahuje, nicméně touto známou vánoční lahůdkou se inspiroval....
Hrášková polévka s mátou a bazalkou  Foto:
Tato polévka celá stojí na živé chuti hrášku a čerstvých bylinek; nepotřebuje přidat nic než cibulku. Asijskou výstřednost dodá ¼ čajové lžičky sušeného chilli přidané během vaření k cibuli, bazalku...
Turecká snídaně Foto:
Míchaná vejce k snídani jsou jistota, ale co kdybyste vyzkoušeli něco lepšího? Například tato ztracená vejce, která se připravují již od 15. století.
Gratinované brambory se smetanou Foto:
Gratinované brambory jsou tak dobré, že je můžete servírovat i jako samostatný pokrm, ale původně je to luxusní příloha, která se skvěle hodí třeba ke steaku. Pro odlehčení servírujte ještě s trochou...
Naložená vejce Momofuku Foto:
Verze „čínských“ vajec v podání ikonického restauračního řetězce šéfkuchaře Davida Changa obletěla internetový svět. Abyste za ním nebyli pozadu, tady jsou. Podávejte je jako překvapivou chuťovku.
Hanácká nálož s fazulou a čočkou  Foto:
Haná je sýry provonělá. A proto nejni divu, že Nalož to v tomto kraji dost omamně nakládalo. Leč by si tato oblast primárně žádala jiného sýra, nebojte se zabrousit do jiných omamných sýrových krajů...
Pečené bramborové spirály Foto:
K přípravě těchto brambor v podstatě nic nepotřebujete, ale výsledek stojí za to! Navíc věříme, že takto připravené si oblíbí i děti.
Šakšuka Foto:
Původně libanonská šakšuka je zeleninový pokrm, v němž nesmějí chybět rajčata, papriky a vejce (podobnost s „naším“ lečem není tak úplně náhodná).
Severoafrická palačinka naslano Foto:
Řekněte, jedli jste někdy takovou palačinku? Pokud ne, rozhodně ji musíte vyzkoušet – díky zelené barvě z baby špenátu je vysloveně jarním jídlem. A jaro se nám pomalu blíží! :)
Pečená mrkev na medu s granátovým jablkem Foto:
Tento recept na pečenou mrkev je ideální pro vegetariány a pochutnají si například i lidé s alergií na lepek. Navíc je to neuvěřitelná pastva i pro oči!
Videa

reklama

reklama

\n