Vaječná hnízda

Doba přípravy:
Počet porcí: 6
Vaječné hnízda Foto:
Vaječné hnízda
Foto: Sweet pixel blog

Tato lahodná vaječná hnízda se hodí jako slavnostní snídaně. Nejsou nijak náročná a výsledný efekt rozhodně stojí za to.

Suroviny
celá vejce + 1 žloutek 6 ks
mléko 3 lžíce
výběrová šunka 6 plátků
sůl
sýr gouda 70 g
pažitka na posypání
Postup
1

Troubu předehřejte na 180 °C. Listové těsto si rozválejte a nakrájejte na šest stejných čtverců. Těstem vyložte formu na muffiny. Postupně všechno těsto zatěžte – můžete použít suché fazole na pečicím papíře.

2

Těsto pečte 10 minut, poté sundejte zatížení těsta. Žloutek promíchejte s vejcem a potřete celou plochu těsta, hlavně přečnívající kraje. Pečte asi 5 minut.

3

Na předpečené těsto dejte šunku, opatrně rozklepněte vejce, osolte a opepřete a posypte sýrem.

4

Pečte asi 10–15 minut, vejce by mělo zůstat měkké. Posypte pažitkou a podávejte.

Vaječné hnízda Foto: Sweet pixel blog

Vaječné hnízda, Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Videa

reklama

reklama