Utopenci

Doba přípravy:
Počet porcí: 10-12
Utopenci Foto:
Utopenci
Foto: Gurmet

Pokud si chcete užít tento recept na báječný vyprošťovák, který od nepaměti rozjasňuje pošmourná rána po veselé noci, je ten pravý čas tyhle krasavce naložit, aby se vám do Silvestra správně rozleželi.

Suroviny
špekáčky 12 ks
cibule 10 ks
plnotučná hořčice 3 lžíce
mletý pepř
feferonky dle chuti
česnek 4 stroužky
nálev:
voda 400 ml
ocet 250 ml
sůl 1 lžička
krupicový cukr 1 lžíce
nové koření 10 kuliček
bobkové listy 10 ks
Postup
1

Špekáčky oloupejte, podélně je rozřízněte, ale nedokrojte (musí zůstat spojené). Cibuli překrojte napůl a pak na půlobloučky. Hořčici promíchejte s pepřem a trochou soli a touto směsí potřete řezy ve špekáčku. Pak sem vložte cibuli, a pokud chcete, kousek také feferonky (není nutné).

2

Do třílitrové láhve vrstvěte špekáčky, cibuli, koření, feferonky.

3

Na nálev spolu svařte 400ml vody, ocet, sůl, cukr, koření. Nechte trochu prochladnouta pak jím zalijte špekáčky v láhvi. Láhev uzavřete a pak dejte aspoň a na týden do chladu a temna. Podávejte s chlebem

Utopenci Foto: Gurmet

Utopenci, Foto: Gurmet

Gurmet - leden 2014

Časopis Gurmet - Vaše škola vaření

Lednový Gurmet vás vybaví recepty nejen nacukroví, které připravíte v cukuletu, ale také vám nabídne lahůdkový itinerář na oslavu posledního dne v roce a na bohaténovoroční hodování. Od receptu na rychlou severskou lahůdku – tatarák z lososa, přes teplé i studené chuťovky, až po utopence, které vás (nejen) druhý den po bujaré oslavě opět proberou k životu.

Jistě vás v tomto čísle potěší také recepty nasladkosti bílé a kypré jako sníh. Spolu se zvídavou cestovatelkou Janou Karasovou navštívíte Moldavsko a ochutnáte ukázky z jejího gastronomického repertoáru a zahřejete se pořádně horkými drinky. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří budou chtít napravit vánoční stravovací hříchy. Už teď se mohou těšit na recepty, které najdou v rubrice Zdraví – tentokrát jsou to jídla, která prý účinně brzdí stárnutí!

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Nebo využijte nabídky výhodných balíčků s časopisy TV star a Glanc. Více informací najdete ZDE.

Videa

reklama

reklama