Ultračokoládové muffiny

Doba přípravy:
Počet porcí: cca 12 ks
Ultračokoládové muffiny Foto:
Ultračokoládové muffiny
Foto: Kublanka.cz

Jestli nás nějaké dezerty nikdy neomrzí, jsou to ty čokoládové! Můžou to být koláče, dorty, pěny, ale taky klidně muffiny. Máte stejný názor? :)

Článek

Mramorové cupcaky  Foto:

22 nejlepších receptů na sladké muffiny a cupcakes

Pokud ho ještě nemáte, je načase pořídit si do výbavy plech na muffiny. A pak už jen zkoušet nové recepty na ty nejlepší mini "bábovičky". Jsou skvělé jako dezert ke kávě,...
Suroviny
minimálně 70% čokoláda 120 g + 40 g
máslo 120 g
vejce 2 ks
kvalitní kakao 35 g
špetka soli
vločková sůl na podávání
Postup
1

Troubu předehřejte na 180 °C. V tepelně odolné misce rozpusťte na vodní lázni za občasného míchání máslo se 120 g nalámané čokolády.

2

Jakmile je směs dokonale hladká, stáhněte misku z vodní lázně a směs nechte mírně vychladnout.

3

Mezitím ve středně velké míse vyšlehejte vejce spolu s cukrem krupicí do pěny. Poté za pomalého šlehání vmíchejte rozpuštěnou čokoládu.

4

Hladkou mouku s kakaem a špetkou soli prosejte do jiné misky, dobře promíchejte a poté sypké suroviny zapracujte s pomocí stěrky k čokoládové směsi.

5

Těstem naplňte do 3/4 muffinové formičky vyložené papírovými košíčky, posypte zbytkem nahrubo nasekané čokolády a pečte v předehřáté troubě 14–16 minut.

6

Nechte zcela vychladnout. Těsně před podáváním můžete jemně posypat vločkovou solí.

Ultračokoládové muffiny 2 Foto: Ultračokoládové muffiny; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

Videa

reklama

reklama