Tymiánová limonáda s citronem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Tymiánová limonáda Foto:
Tymiánová limonáda
Foto: Výpečky.com

Prázdniny začaly a určitě na nás čeká pár hodně horkých dní. V takovém počasí oceníte osvěžující limonádu s voňavým tymiánem. K večeru si do ní klidně přidejte trochu vodky nebo ginu – neuškodí, potěší... :)

Suroviny
tymián 10 větviček + na ozdobu
citronová šťáva asi 9 citronů
voda nebo minerálka
Postup
1

Do rendlíku dejte půl litru vody, cukr a tymiánové větvičky. Vše přiveďte k varu a vařte, dokud se cukr úplně nerozpustí. Potom sirup přeceďte a nechte v lednici vychladnout.

2

Těsně před podáváním vymačkejte šťávu z citronů. Nalijte ji na dno sklenice nebo džbánu, přilijte tymiánový sirup podle chuti, zasypte kostkama ledu a dolijte studenou vodou nebo minerálkou. Ozdobte větvičkou tymiánu, eventuálně kolečky citronu a servírujte.

 

Výpečky.comVýpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace. Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine až po výpečky.

Videa

reklama

reklama