Tvarohový koláč z bílé čokolády s malinami

Doba přípravy:
Počet porcí: 8–10 porcí
Tvarohový koláč z bílé čokolády s malinami Foto:
Tvarohový koláč z bílé čokolády s malinami
Foto: isifa.com

Tvarohový dort cheesecake patří mezi favority v dezertech. Ozvláštněte ho tentokrát bílou čokoládou a malinami, které mu dodají nezaměnitelnou chuť.

Suroviny
korpus:
tmavé čokoládové sušenky (200g) 12 ks
neslané máslo 60 g
náplň:
tabulka bílé čokolády 200 g
měkký tvaroh 300 g
kelímek créme fraîche 200 g
čerstvé maliny 250 g
nepřilnavá dortová forma (průměr 20 cm)
Postup
1

Korpus: Rozdrťte sušenky (použijte plastový pytlík a váleček na nudle). Drobky smíchejte s rozpuštěným máslem a namačkejte na dno formy. Nechte 15 minut chladit.

2

Náplň: Do vodní lázně dejte misku s bílou čokoládou. Nechte ji rozpustit bez míchání. Sundejte misku z ohně a nechte 10 minut chladnout. Do mísy přidejte měkký tvaroh a créme fraîche a vše vyšlehejte do hladké pěny. Do pěny vmíchejte maliny tak, abyste je při tom trochu rozmačkali a dodali pěně mramorovaný růžový efekt.

3

Přendejte pěnu lžící na sušenkový korpus, ale povrch neuhlazujte. Nechte chladit alespoň 4 hodiny, nebo přes noc. Potom přendejte koláč na servírovací talíř. Při podávání můžete ještě ozdobit dalšími čerstvými malinami.

Tvarohový koláč z bílé čokolády s malinami Foto: isifa.com

Tvarohový koláč z bílé čokolády s malinami. Foto: isifa.com

 

Vyzkoušejte i naše další sladké recepty z tvarohu:

Recept

Borůvkový cheesecake Foto: Tak vařím já

Borůvkový cheesecake

Americký dort cheesecake už v českých domácnostech zdomácněl a existují jeho nepřeberné varianty. Vyzkoušejte tentokrát dort s bílou čokoládou a borůvkami. Klidně použijte ...

Recept

Grand Café Orient - Mrkvový dort Foto: archiv

Mrkvový dort s ořechy

Mrkvový dort s lehkým nakyslým krémem obsypaný ořechy a voňavý kořením. To je harmonie chutí, která vždy potěší. Zkuste tento recept z vyhlášené kavárny Grand Café Orient, ...

Recept

Koláč z riccoty a černých třešní Foto: isifa.com

Koláč z riccoty a černých třešní

Další varianta oblíbeného cheesecaku má základ z čerstvé riccoty. Výraznou chuť mu dodají neobvyklé černé třešně naložené v hustém sirupu.

Videa

reklama

reklama