Tvaroh s čokoládovou hlínou a kvítky

Doba přípravy:
Počet porcí: 6–8
Tvaroh s čokoládovou hlínou a kvítky  Foto:
Tvaroh s čokoládovou hlínou a kvítky
Foto: archiv Hera

Efektní dezert je více než jednoduchý na přípravu, ale uděláte s ním hodně parády! A to přímo doslova, tyhle pohárky s jedlou zahrádkou se hodí na každou zahradní párty.

Článek

Čokoládová křupka s mascarpone a ovocem Foto:

16 úžasných nepečených dezertů

Komu by se chtělo léto trávit u rozpálené trouby? Naštěstí je tolik jiných možností, jak připravit vynikající moučníky. Vyzkoušejte některý z našich nepečených receptů a...
Suroviny
Tvaroh:
měkký polotučný tvaroh 500 g
kvalitní čokoláda s vysokým obsahem kakaa 150 g
Hlína:
mandlová mouka 125 g
rýžové vločky 125 g
Hera máslová příchuť 80 g
kakao 50 g
Ozdoba:
jedlé květy
Postup
1

Troubu předehřejte na 140 °C. Heru rozpusťte. Rýžové vločky dejte do výkonného mixéru a rozmixujte na hladkou směs. V míse smíchejte rozmixované vločky, mandlovou mouku, cukr krupici a kakao. Až je směs promíchaná, přidejte rozpuštěnou Heru. Důkladně promíchejte.

2

Na plech rozložte pečicí papír. Připravenou „hlínu“ vysypte na plech a roztáhněte na stejnoměrně vysokou vrstvu. Pečte v troubě 10 minut. Po vytažení z trouby nechte úplně vychladnout a opět promíchejte. „Hlína“ je hotová.

3

V malém hrnečku přiveďte k varu smetanu. Odstavte z plotny a do smetany rozlámejte čokoládu. Nechte pět minut stát. Rozmíchejte malou metličkou dohladka. Nechte chvilku vychladnout. Směs může být vlažná, nesmí být horká.

4

Do kuchyňského robota se šlehací metlou dejte tvaroh a přidejte k němu čokoládovo-smetanovou směs. Společně šlehejte, až vznikne hladký nadýchaný krém. Přimíchejte do něj 10 lžic čokoládové hlíny.

5

Připravte si skleničky, v těch tento dezert nejlépe vynikne. Na dno skleniček dejte trochu hlíny, na ni vrstvu tvarohového krému a nahoru opět hlínu. Klidně můžete přidat ještě vrstvu libovolného ovoce.

PRIMA TIP: Skleničky ozdobte jedlými kvítky, třeba sedmikráskami, zvonky nebo jetelem. A co jiného se hodí do hlíny kromě kytiček? Skvěle vypadají i lesní jahody. Pohrajte si a udělejte jedlou zahrádku co nejveselejší.

Tvaroh s čokoládovou hlínou a kvítky  Foto: Tvaroh s čokoládovou hlínou a kvítky; foto: archiv Hera


Videa

reklama

reklama