Treska s rajčaty, olivami a špenátem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Treska s rajčaty, olivami a špenátem Foto:
Treska s rajčaty, olivami a špenátem
Foto: Plech plný dobrot

Pečení en papilote neboli v pečicím papíru je skvělý způsob, jak připravit zdravé a nenáročné jídlo, k jehož přípravě budete navíc potřebovat jen velmi malé množství oleje. I tak však zůstane zachována šťavnatost.

Článek

Parmice plněné pomerančem a bobkovým listem Foto:

20 fantastických receptů z mořských ryb

Na dovolené si jistě řada z vás dopřává skvělé mořské ryby. My pro vás máme výběr receptů pro chvíle, kdy na tresku nebo třeba mořského vlka dostanete chuť doma! :)
Suroviny
baby špenát 125 g (4 hrnky)
olivový olej 60 ml (4 lžíce)
mořská sůl a čerstvě namletý pepř 4 ks (každý o hmotnosti 185 g)
filety z tresky
rajčata roma nakrájená na kousky 3 ks
nakládané černé olivy, vypeckované a přepůlené 75 g (1/2 hrnku)
sušený rozmarýn 1 lžíce
Postup
1

Předehřejte troubu na 190 °C. Pečicí papír nastříhejte na čtyři čtverce s délkou strany 25 cm a položte je na pracovní plochu.

2

Špenát rozdělte na čtvrtiny a každou z nich dejte doprostřed jednoho papíru. Pokapejte každou porci špenátu olejem (celkem použijte 2 polévkové lžíce oleje), osolte ji a opepřete. Na každé špenátové hnízdo, poté umístěte rybí filet a na něj dále naskládejte rajčata, olivy a rozmarýn. Vše rozdělte rovnoměrně mezi 4 porce. Nakonec vše pokapejte 2 zbývajícími polévkovými lžícemi oleje, osolte, opepřete a pokapejte citronovou šťávou.

3

Přední a zadní stranu papíru k sobě přitiskněte tak, aby se dotýkaly ve středu, poté je ohněte a konce zastrčte pod samotný balíček. Ty potom dejte na plech a pečte, dokud nebude ryba řádně propečená, tedy asi 15 minut. Poté balíčky opatrně otevřete (vevnitř se nahromadila horká pára!) a ihned podávejte.

Plech plný dobrot Foto: Plech plný dobrot

Kate McMillan

Lahodná jídla, která můžete jíst rukama

Tato kuchařka obsahuje recepty na zdravé a chutné pokrmy, pro jejichž přípravu vám bude stačit jediný kus nádobí, a sice pořádně velký plech.

Najdete zde více než 50 receptů na plnohodnotná výživná jídla z nejrozmanitějších ingrediencí. Snadná příprava a lahodná chuť: to jsou hlavní triumfy této kuchařky.

Vydalo nakladatelství Omega.

Videa

reklama

reklama