Toasty s pomazánkou ze sušených rajčat

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Toasty s pomazánkou ze sušených rajčat Foto:
Toasty s pomazánkou ze sušených rajčat
Foto: Na Talířek.cz - Petra Novotná

Tuto rychlou svačinku v podobě toustů a jemné pomazánky ze sušených rajčat si můžete připravit během chvilky, a to dokonce i se svými dětmi, které velmi často rády pomáhají v kuchyni.

Suroviny
starší chléb 4 krajíce
česnek 1 stroužek
sušená rajčata naložená v oleji 100 g
žervé, lučina nebo jiný tvarohový sýr 2 lžíce
sůl
Postup
1

Rajčata, žervé, bazalku a mozzarellu vložte do mixéru a rozmixujte je na hladkou pastu. Osolte a opepřte ji podle chuti.

2

Opečte chleby dozlatova. Vyložte talíř ubrouskem a topinky do něj skládejte. Ubrousky z topinek odsají přebytečný tuk.

3

Pokud máte rádi česnek, nejdříve jím topinky zlehka potřete. Jinak je rovnou namažte pomazánkou ze sýra a rajčat a můžete servírovat.

Toasty s pomazánkou ze sušených rajčat Foto: Toasty s pomazánkou ze sušených rajčat, foto: Na Talířek.cz – Petra Novotná

Na talířek.cz Foto:

Co si dáme na talířek?

Jmenuji se Petra, jsem Ambassador ve společnosti Jamie Oliver Food Revolution a se svojí dcerou Lindou vám chci ukázat, že vaření s dětmi může být skvělá zábava. Pojďme děti přirozeně naučit jíst dobře, poznat kvalitní suroviny, nestresovat je tím, co můžou a nemůžou, a hlavně se naučme užít si společný čas v kuchyni.

Na našem společném blogu Natalířek.cz najdete recepty, videa, postřehy a tipy, které vám snad přinesou tu správnou inspiraci pro vaření s dětmi a pro děti.

Další recepty z kuchařky Vařte s dětmi najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Jarní koleda s Prima FRESH  Foto:

Užijte si jarní koledu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Zbrusu nové číslo časopisu Prima FRESH najdete v prodejní síti už od 9. března – a je plné receptů, které vám domů přivolají jaro.
Videa

reklama

reklama