Pasta alla Norma Foto:
Pokud k Neapoli patří pizza, tak ke Catanii patří „Pasta alla Norma“. Město z východní Sicílie je druhé největší na ostrově a leží na úpatí činné sopky Etny.
Tortellini s italskou klobáskou Foto:
Italská klobása salsiccia je skvělá jako základ pro boloňskou omáčku, pochutnáte si na ní v kombinaci s bylinkami a my pro vás dnes máme tento recept – tortellini s italskou klobáskou!
Boloňská masová omáčka podle Marcelly Hazan Foto:
Proslulá kuchařka, která naučila Ameriku vařit italskou kuchyni, ve své nestárnoucí knize Klasická italská kuchyně nabízí autentický recept na oblíbenou omáčku.
Dýňové lasagne s houbami  Foto:
Pěkně domácké a hřejivé jako všechna zapečená jídla – na lasagne se prostě každý těší. Vláčná náplň přídavkem dýně ještě získá. Toto jídlo je lepší připravit den předem a na druhý den jen upéct.
Kuřecí polévka po thajsku  Foto:
Plná miska chutí a vůní je dokonalým životabudičem. Křupavá zelenina, jemné maso a fantastická kombinace koření – to musíte zkusit!
Špagety s kuřecími kuličkami Foto:
Další variace oblíbených špaget s masovými koulemi – tentokrát z kuřecího masa – rozhodně zachutná i malým dětem.
Mravenci lezoucí na strom  Foto:
Tenhle nic neříkající, matoucí název musíte prostě milovat. Ačkoliv evokuje obraz, který dvakrát neláká ke konzumaci, dát podobný název, který pozvedá pokrm na úplně jinou úroveň, je prostě něco tak...
Dýňové noky se šalvějí a hnědým máslem  Foto:
Domácí noky jsou skutečným gurmánským zážitkem. Dýně jim dodá hebkost a jemně nasládlou chuť, kterou skvěle odpíchne nahořklé aroma šalvěje a oříšková chuť praženého másla. Rafinovaně jednoduché!
Špagety s lososem, černými olivami a polníčkem  Foto:
Hravé jídlo pro líné kuchařky... Tyhle špagety zvládnete uvařit během chvíle, stačí se jen cestou práce stavit v obchodě pro kousek lososa a pak už si můžete začít hrát – recept se dá totiž hezky...
Boloňská omáčka z čočky  Foto:
Senzační kousek z veganské kuchyně potěší i nevegetariány. Vsadíme se, že by jí nepohrdli ani roduvěrní Italové. Omáčka je skvělá k celozrnným špagetám nebo nudlím soba z pohankové mouky.
Videa

reklama

reklama

\n