Švestkové knedlíky z bramborového těsta Foto:
Jahodové nebo meruňkové knedlíky jsou skvělé, ale co třeba ty se švestkami? Chutnají fantasticky a k dochucení vám stačí jen pár lžic tvarohu, másla a cukru!
Dobře naložený sýr s klobáskou a kysaným zelím  Foto:
Tahle chuťovka je hodna pořádného chlapa, ale nakonec potěší i něžnou, ale odvážnou vílu. Dobře uleželý sýr s uzenou klobásou a výrazným kysaným zelím s křenem – to je jednoduše dokonalé spojení!
Rizoto z květákové rýže s lososem Foto:
Tohle jídlo by si s chutí dala Princezna Koloběžka. Je to rizoto a není to rizoto, je to plné zeleniny a zároveň i masa... Rýži nahrazují mleté růžičky květáku a brokolice a zelí, lososa zkuste...
Ostružinovo-malinový likér Foto:
Ve většině zemí jsou oblíbené likéry z tamních sezonních plodin. Sladká tečka s chutí lesního ovoce může sloužit jako netradiční dezert pro dospělé po dobrém obědě. Domácí likér může sloužit i jako...
Švestková BBQ omáčka Foto:
Pokud nechcete švestky využít na povidla, zkuste tuto švestkovou bbq omáčku! Perfektně se hodí ke grilovanému masu či minutkám nebo k namáčení různých sýrů jako chuťovka.
Pečené jehněčí na šalotce s kuskusem Foto:
Jehněčí kotlety, které se rozplývají na jazyku, už nejsou jen výsadou nejprestižnějších restaurací. Se správnou teriyaki omáčkou s medem si delikatesu snadno připravíte i doma.
Švestkový koláč se skořicovým cukrem Foto:
Asi nejznámější představitel koláčů z plechu, plný skvělých domácích švestek. Nikdo mu neodolá.
Zelenina pečená v balíčku s kuřetem nebo klobásou  Foto:
Oheň dodá pečené zelenině svou specifickou příchuť, které doma v troubě nedocílíte. Pokud ji upečete v balíčku spolu s masem nebo klobáskou, chutě se fantasticky propojí.
Bezlepkový cuketový muffin / donut / chléb Foto:
Domácí pečivo je perfektní a receptů existuje neuvěřitelné množství. Můžete vyzkoušet bezlepkovou variantu z cukety, ke které se hodí bylinkové pesto nebo pomazánka ze sušených rajčat.
Tomato keftedes Foto:
Santorini je řecké soustroví ležící na rozhraní Egejského a Krétského moře. A právě na tomto ostrově jsou velice populární rajčatové placičky, tzv. tomato keftedes.
Videa

reklama

reklama