Tartaletky s limetkovým krémem

Doba přípravy:
Počet porcí: 5 ks
Tartaletky s limetkovým krémem Foto:
Tartaletky s limetkovým krémem
Foto: Pěkně vypečený blog

Tartaletky jsou naplněny kondenzovaným mlékem, tím pádem už do nich nemusíte přidávat cukr. Krém má díky šťávě z limetky lehce nakyslou chuť a v kombinaci s čerstvým ovocem jde skvěle dohromady.

Článek

Zahradní koláč Foto:

Nejlepší ovocné koláče od českých foodblogerů

I naši spolupracující čeští foodblogeři si libují v koláčích. Dnes pro vás máme výběr těch ovocných, které rozhodně stojí za vyzkoušení :)
Suroviny
Korpus:
celozrnné sušenky 300 g
rozpuštěné máslo 180 g
Krém:
smetanový sýr (např. kombinace lučiny a Philadelphie) 500 g
bílý jogurt 200 g
kondenzované mléko 250 g
šťáva z limetky 4 lžíce
čerstvé ovoce a máta, případně jedlé květiny na dozdobení
Postup
1

Připravte si formičky na tartaletky s nepřilnavým povrchem.

2

Sušenky rozmixujte a smíchejte s rozpuštěným máslem. Připravované těstíčko (má podobu mokrého písku) rozdělte do formiček a vytvarujte misky – včetně okrajů.

3

Korpusky pak dejte minimálně na hodinu do lednice odpočinout. Mezitím si připravte krém. V míse vyšlehejte sýr společně s jogurtem, směs musí být dokonale hladká.

4

Ve druhé míse smíchejte kondenzované mléko a šťávu z limetky. Postupně pak tuto směs vmíchejte do sýrové části. Krém dejte do jednorázového cukrářského sáčku a plňte jím korpusky na tartaletky.

5

Tartaletky pak nechte přibližně 3–4 hodiny odpočinout a před podáváním dozdobte. Krém nebude úplně tuhý, jelikož v něm není žádná želatina ani ztužovač.

Tartaletky s limetkovým krémem 2 Foto: Tartaletky s limetkovým krémem; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

Videa

reklama

reklama