Svěží citronový dort

Doba přípravy:
Počet porcí: 1 dort
Svěží citronový dort  Foto:
Svěží citronový dort
Foto: Výpečky.com

Ideální dort do horkých letních dní je osvěžující díky kyselé chuti citronů.

Suroviny
Na piškotové těsto:
vejce 3 ks
cukr 3 lžíce
hladká mouka 4 lžíce
horká voda 2 lžíce
prášek do pečiva 1/2 sáčku
Poleva:
želatina 6 plátků
voda 300 ml
šťáva ze 2 velkých citronů
cukr 3–4 lžíce
ušlehaná šlehačka 300 ml
Na ozdobu:
bio citron
cukr 1 lžíce
pár kapek vody
Postup
1

Nejprve upečte piškotové těsto. Celá vejce ušlehejte s cukrem do pěny, přidejte horkou vodu a mouku. Nakonec přidejte prášek do pečiva a vše důkladně promíchejte. Hotové těsto nalijte do předem vymazané a vysypané formy máslem a moukou. Piškot pečte při 180 °C do zezlátnutí.

2

Upečené těsto nechte ve formě vychladnout a mezi tím si připravte želatinu.

3

1 balíček želatiny nechte bobtnat s 300 ml vody a šťávou ze dvou citronů asi 10 minut.

4

Po 10 minutách kastrůlek nechte zahřívat na mírném ohni, dokud se želatina nerozpustí (cca 2 minuty – ihned se musí stáhnout z plotny).

5

Do lehce vychladnuté želatiny, ale ještě netuhé, vmíchejte řecký jogurt a cukr. Tady můžete ochutnávat a sladit dle libosti. Po důkladném rozmíchání přidejte ušlehanou šlehačku a znovu směs opatrně zamíchejte. Hotovou směs nalijte do formy s vychladlým korpusem.

6

Hotový dort dejte zatuhnout přes noc do ledničky.

7

Druhý den nakrájejte citron na tenké plátky, které pokláďte na teflonovou pánev. Citrony posypte cukrem, pokapejte vodou a nechte povařit, až se na nich začne dělat karamel. Po vychladnutí je naskládejte na hotový dort.

Výpečky.com, Foto: Ochutnejte Výpečky!

Výpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace. Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine až po výpečky.

Videa

reklama

reklama