Špagety se šunkovými knedlíčky

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Špagety se šunkovými knedlíčky Foto:
Špagety se šunkovými knedlíčky
Foto: Na talířek - Petra Novotná

Špagety s rajčatovou omáčkou a knedlíčky z mletého masa jsou prostě klasika, kterou děti milují. Ale ne vždycky máte v lednici dobré maso, které se dá namlít.

Zkuste tyhle knedlíčky ze šunky a k nim rajčatovou omáčku napěchovanou nadrobno nakrájenou zeleninou a večeře má hned pro děti další přidanou hodnotu.

Suroviny
cibule 1 ks
česnek 1 stroužek
kousek brokolice
rajčata 2 ks
paprika 1 ks
rajčatové pyré 150 ml
oregano
sůl
Na knedlíčky:
kvalitní šunka 150 g
uzená paprika 1 špetka
vejce 1 ks
sůl
Postup
1

Začněte knedlíčky. Dejte šunku do foodprocesoru nebo mixéru, přidejte všechny ostatní ingredience a rozmixujte na tvárnou kaši. Pokud se hmota moc lepí, přidejte lupínky.

2

Ze směsi vytvarujte kuličky, které skládejte na pekáček pokapaný olivovým olejem. Strčte do trouby. Pečte zhruba na 180 stupňů tak 15 minut. Knedlíčky se hezky opečou na povrchu.

3

Mezitím co se pečou knedlíčky, udělejte rajčatovou omáčku a uvařte špagety podle návodu.

4

Cibuli nakrájejte nadrobno, opečte na olivovém oleji. Přidejte ostatní zeleninu – papriku, rajčata a brokolici a krátce osmahněte a hned pak zalejte rajčatovým pyré. Nechte chvíli probublávat. Přidejte česnek, oregano a samozřejmě sůl, pepř a nakonec malou lžíci třtinového cukru. Ještě nechte chvíli povařit a je v podstatě hotovo.

5

Mezitím, co se dovaří špagety a omáčka, dopečou se i knedlíčky a můžete servírovat. Správně se má pasta vždycky míchat dohromady před servírováním, ale dětem se to nelíbí. Naservírujte tedy do nějaké hluboké misky špagety, na ně nalejte omáčku a nakonec vyskládejte krásné šunkové kuličky.

Špagety s šunkovými knedlíčky Foto:

Špagety se šunkovými knedlíčky, foto: Na talířek - Petra Novotná

Na talířek.cz Foto: Co si dáme na talířek?

Jmenuji se Petra, jsem Ambassador ve společnosti Jamie Oliver Food Revolution a se svojí dcerou Lindou vám chci ukázat, že vaření s dětmi může být skvělá zábava. Pojďme děti přirozeně naučit jíst dobře, poznat kvalitní suroviny, nestresovat je tím, co můžou a nemůžou, a hlavně se naučme užít si společný čas v kuchyni.

Na našem společném blogu Natalířek.cz najdete recepty, videa, postřehy a tipy, které vám snad přinesou tu správnou inspiraci pro vaření s dětmi a pro děti.

Videa

reklama

reklama