Slaný chřestový koláč s ementálem

Doba přípravy:
Slaný chřestový koláč s ementálem  Foto:
Slaný chřestový koláč s ementálem
Foto: archiv Billa

Sezona chřestu právě startuje a my pro vás máme další recept do sbírky. Slaný koláč z chřestu s výrazným sýrem je skvělá chuťovka :)

Podívejte se, jak jednoduše oloupat chřest! Pokud tuto zeleninu vaříte často, doporučujeme speciální dvoubřitou škrabku, přesvědčte se, že její pořízení má smysl :)

Suroviny
čerstvé listové těsto 1 balení (275 g)
plátkový sýr Ementaler 1 balení
čerstvý bílý chřest 1 svazek (500 g)
vejce 2 ks
sůl
čerstvě namletý pepř
máslo 5 g
Postup
1

Těsto přeneste do kulaté koláčové formy o průměru 26 cm. Propíchejte vidličkou a dejte předpéct do trouby předehřáté na 190 °C.

2

Chřest omyjte, odstraňte dřevnaté konce, oloupejte si 2 cm pod hlavičkou a pokračujte až ke spodnímu konci výhonku. Chřestové pazochy svažte kuchyňským provázkem, aby se při vaření stonky nepolámaly. Do velkého hrnce dejte vařit vodu. Vařte po dobu přibližně 10 minut.

3

Na těsto umístěte chřest nakrájený na 2cm kousky, proložte slaninou a plátky sýra. Zakysanou smetanu smíchejte s vejci, osolte, opepřete a směsí zalijte koláč. Na povrch naneste tenké plátky másla a pečte 25 minut při teplotě 180 °C. Koláč je upečený, když nůž zapíchnutý do středu vyjde čistý. Koláč nechte ve formě zchladnout a podávejte.

4

Prima tip: Povrch koláče můžete před zapečením posypat sýrem Parmiggiano Reggiano. Koláč tak dostane jemně aromatickou příchuť.

Slaný chřestový koláč s ementálem  Foto:

Slaný chřestový koláč s ementálem, archiv Billa

Videa

reklama

reklama