Sladký kuskus s datlemi a ořechy

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Sladký kuskus s datlemi a ořechy  Foto:
Sladký kuskus s datlemi a ořechy
Foto: Outdoorová kuchařka

Kuskus je na trek skvělá věc, jeho slané varianty se ale snadno přejí: zvlášť při delších výšlapech. Pro takové případy je tu verze nasladko. V arabském světě se často dělá s rozinkami a nejrůznějšími oříšky, oblíbené je taky granátové jablko.

Nebo zkuste osvědčenou kombinaci datlí a ořechů. Sladkost kuskusu krom datlí dodá ještě trocha melasy, medu nebo třeba agávového sirupu.

Suroviny
kuskus 150 g
datle 1 hrst
vlašské ořechy 1 hrst
mletá skořice 2 špetky
drcený kardamom 1 špetka
med nebo melasa 1 lžíce
Postup
1

Datle a ořechy nasekejte na menší kousky, spolu s kořením vmíchejte do kuskusu a vše zalijte horkou vodou tak, aby její hladina přesahovala vrstvu kuskusu asi o tři centimetry.

2

Přikryjte a po několika minutách přimíchejte melasu nebo med.

Sladký kuskus s datlemi a ořechy  Foto: Sladký kuskus s datlemi a ořechy; foto: Outdoorová kuchařka

Outdoorová kuchařka

od rodinných výletů po zimní horské expedice

Outdoorová kuchařka Foto:

Petra Pospěchová

Nepostradatelná knížka pro všechny, kdo vyrážejí na výlet či trek a nespokojí se s instantními polévkami nebo konzervami. Přináší chutné, rychlé, lehké a výživné recepty na všechny druhy výšlapů, shrnuje, jak jídlo nejlépe zabalit, naplánovat jídelníček, případně jaké přirozeně léčivé potraviny s sebou vzít pro případ zdravotních potíží.

Petra Pospěchová léta svých zkušeností z hor přetavila v příručku, která mapuje, jak se po všech kulinárních stránkách připravit na víkendový výlet do Jeseníků, zimní přechod ukrajinských hor či himálajské expedice, ale taky na jednodenní výšlap s dětmi. Knížka je užitečná jak pro zkušené vlčáky, kterým rozšíří kulinární obzory a dosavadní jídelníček, tak pro začátečníky, kteří se chystají ven poprvé a potřebují se zorientovat nejen v jedlých surovinách, ale i ve vybavení pro vaření v přírodě. S Outdoorovou kuchařkou hravě zvládnete každou výpravu do hor a přírody vůbec.

Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

Videa

reklama

reklama