Bramborový salát s červenou řepou  Foto:
Kdo je přejedený klasického salátu, rozhodně ocení tenhle recept podle food blogerky Kačí z blogu My Cooking Diary. Ale pozor, nejspíš ho pak budete muset udělat několikrát do roka.
Jemné máslové věnečky s citronovou polevou  Foto:
Elegantní a jemné cukroví se svěží polevou vnese do vánoční kolekce švih. Dokonce ho můžete navázat na stuhy a ozdobit jím stromeček :)
Berlínský řízek s polníčkovým salátem Foto:
Řízek zahrnuje poměrně široké spektrum úprav masa. Zatímco ve Vídni nedají dopustit na tence naklepaný telecí, v Čechách smí do trojobalu i vepřový nebo kuřecí plátek, v Berlíně na to jdou pěkně...
Dýňovo-hruškové máslo s rozpečeným camembertem Foto:
Máte doma dýně, ale už nevíte, jak je zužitkovat? Dýňová polévka je jasná volba, na tu nedáme dopustit, ale co třeba zkusit něco nového? Toto dýňovo-hruškové máslo nás totiž hodně baví! ;)
Ukrajinská zelňačka  Foto:
Co do útěšného pocitu jak v žaludku, tak na duši nemá zelňačka konkurenci. Vyzkoušejte tuhle extra výživnou ukrajinskou verzi.
Kuře na sójové omáčce, medu a chilli  Foto:
Kombinace chilli a sójové omáčky evokuje ostré asijské maso, ale tohle kuře překvapí sladkostí. Jablka, s kterými se peče, poslouží jako příloha, nebo ho můžete doplnit dušenou jasmínovou rýží.
Klasická máslová vánočka  Foto:
Že je vánočka na Vánoce povinná, vyplývá z jejího názvu. Že ji dnes málokdo peče doma, je smutná tendence, kterou hodláme následujícím postupem zvrátit. Takže: letos vlastnoruční vánočka na každý...
Kapr načerno s houbovým kubou Foto:
Tradičního kapra můžete připravit hned na několik způsobů – překvapte rodinu nejznámější štědrovečerní úpravou, kaprem načerno! :)
Karamelové křupky Foto:
Nechce se vám do pečení? Připravte karamelové křupky, na které vám stačí skutečně minimum surovin a minimum času. Jsou skvělé i jako jedlý dárek, zabalte je do celofánového pytlíčku, ovažte mašlí a...
Kaštanové risotto Foto:
Doma můžete připravovat všelijaké variance – se šafránem, dýní, chřestem, hráškem i s hříbky. Dneska vyzkoušejte zajímavou variantu s voňavými kaštany – je to fakt bomba!
Videa

reklama

reklama