Skandinávský bramborový salát

Doba přípravy:
Skandinávský bramborový salát Foto:
Skandinávský bramborový salát
Foto: Kublanka.cz

Už máte po vánočním hodování chuť na bramborový salát? Můžete klidně vyzkoušet verzi z mrazivého severu! Skandinávský bramborový salát je plný skvěle namarinované cibule a bezvadně ho ovoní charakteristický kopr.

Článek

Nejlepší recepty na bramborový salát Foto:

16 super receptů na bramborový salát ze všech koutů světa

Bramborový salát k českým Vánocům neodmyslitelně patří. A každá rodina má na něj svůj nezaměnitelný jedinečný recept. Z toho ovšem vyplývá, že receptů na tento salát...
Suroviny
malé salátové brambory 750 g
červená cibule, na kolečka 2 ks
bílý vinný ocet 100 ml
černý pepř 6 kuliček
celý koriandr 1 lžička
vařená vejce natvrdo 4 ks
hrubozrnná hořčice 1 a 1/2 lžíce
čerstvě mletý černý pepř
sůl
Postup
1

Brambory důkladně omyjte kartáčkem pod studenou tekoucí vodou. Poté je v hrnci uvařte ve slupce doměkka. Uvařené brambory ihned sceďte a nechte je mírně vychladnout.

2

Mezitím v malém hrnci přiveďte k varu za stálého míchání bílý vinný ocet s celým pepřem, koriandrem a cukrem krupicí.

3

Jakmile se cukr zcela rozpustí, stáhněte z ohně a horkým octem přelijte na kolečka nakrájenou červenou cibuli v misce. Cibuli nechte 30 minut marinovat.

4

V salátové míse smíchejte zakysanou smetanu s hrubozrnnou hořčicí, přidejte 1 lžičku octového nálevu z cibule a podle chuti osolte a opepřete. Dobře promíchejte.

5

Vychladlé brambory nakrájejte i se slupkou na čtvrtiny a jemně je promíchejte s hořčičným dresinkem. Cibuli sceďte a spolu s nakrájenými vejci je přidejte do bramborového salátu. Dochuťte solí a pepřem. Podávejte posypané čerstvým koprem.

Skandinávský bramborový salát 2 Foto: Skandinávský bramborový salát; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

Videa

reklama

reklama