Semifreddo s lentilkami

Doba přípravy:
Počet porcí: 4-6
Semifreddo s lentilkami Foto:
Semifreddo s lentilkami
Foto: All

Seznamte se s oblíbeným italským dezertem. Jeho název by se dal přeložit jako „polozmrzlina“. Takže teď už víte, že je velmi osvěžující. A k tomu velký liberál. Každý si do něj může přidat to, co mu nejvíc chutná.

Suroviny
smetana ke šlehání 500 ml
vejce 3 ks
brandy 5 cl
lentilky 1 krabička
vlašské ořechy 1 hrst
čokoládové cornflakes 1 hrst
kandované ovoce (nemusí být) 1 hrst
Postup
1

Je velmi důležité, aby vejce a smetana měly stejnou teplotu. U vajec oddělíme žloutky od bílků. Do směsi cukru a žloutků se pustíme metličkou, přidáme k nim trochu brandy nebo koňaku. Stačí jeden panáček nebo naplněný uzávěr. Pokud nemáte děti, můžete si přidat. Šleháme až do chvíle, kdy je ze směsi hotový krém.

2

Smetanu pomalu ušleháme a jemně smícháme se žloutkovým krémem. Špetku soli přidáme do bílků a za nadšené asistence mixéru z nich připravíme sníh. Postupně, zlehka a po troškách přidáváme sníh do žloutkového krému, aby sněhu nespadla čepice a krém zůstal nadýchaný. Do hotového krému začneme sypat ovoce a oříšky. Pokud chceme, aby semifreddo mělo karnevalovou barevnost, přidáme i lentilky. Do krému vhodíme každou příměs jen v malém množství, zbytek si necháme až na závěr. Jinak by všechno ovoce a oříšky propadly na dno.

3

Formu na chlebíček vyložíme potravinářskou fólií a nalijeme do ní krém. Ozdobíme zbylým ovocem, oříšky a müsli. Teď už náš dezert pošleme na šest hodin na zasloužený odpočinek do mrazáku.

4

Prima tip: S přísadami můžete volně experimentovat. Místo cornflakes zkuste použít hoblinky čokolády, nasekané mandle či pistácie, hodí se i rozinky nebo sušené brusinky.

S Italem v kuchyniS Italem v kuchyni

S Italem... v kuchařce! Jedinečné setkání s oblíbeným kuchařem Emanuelem Ridi, které vám přinese jen to dobré na každý den.

Čeká vás přes 70 vybraných italských receptů, doplněných o šťavnaté fotografie jídel a četné snímky z natáčení pro pohodu u vašeho rodinného krbu i plotny.

 

Videa

reklama

reklama